Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
    

  

WERNISAŻ WYSTAWY "GÓRY WIDOKÓW. STANISŁAW GAŁEK I TATRZAŃSCY PEJZAŻYŚCI JEGO CZASÓW W KOLEKCJACH LESZKA RADWANA I PIOTRA RADWANA-RÖHRENSCHEFA ORAZ WITOLDA HUCULAKA"

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wernisaż wystawy "Góry widoków. Stanisław Gałek i tatrzańscy pejzażyści jego czasów w kolekcjach Leszka Radwana i Piotra Radwana-Röhrenschefa oraz Witolda Huculaka", który odbędzie się 18 listopada 2016 r. (piątek), o godz. 18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego.


  

KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM - "ALPINE WALL TOUR"

 

Zapraszamy na pokaz filmu "ALPINE WALL TOUR" z cyklu KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM - w najbliższy piątek 25 listopada 2016 o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora. Spotkanie poprowadzi Kuba Brzosko. Partnerem cyklu "Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim" jest Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.


  

ZJAWISKO CZYLI "GENIUS LOCI"

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak, Mecenas Pleneru Roman Roszkiewicz oraz Kurator Artystyczny Pleneru Anna Schumacher zapraszają na wernisaż wystawy "GENIUS LOCI" III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej, który odbędzie się w Galerii Władysława Hasiora 29 października 2016 (sobota), o godz. 17:00.


  

KOLEJNY WIECZÓR Z CYKLU "Z PASJI DO GÓR"

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór z cyklu Z PASJI DO GÓR. Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2016 (sobota) o godz. 18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Również tego dnia o godz. 19 gospodarze schroniska PTTK na Hali Ornak oraz Muzeum Tatrzańskie zapraszają na VI Spotkanie Górskie z cyklu W STRONĘ PYSZNEJ I TATRZAŃSKIEJ POEZJI.


  

WYSTAWY PRAC ABSOLWENTÓW „SZKOŁY KENARA”

 

W piątek 21 października 2016 zapraszamy na dwa wernisaże prac absolwentów, które towarzyszą Jubileuszowi 140-lecia Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W Galerii Władysława Hasiora spotkanie zaczyna się o godz. 14, natomiast w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu wernisaż odbędzie się o godz. 16.


  

FONOTEKA TATRZAŃSKA

 

W Muzeum Tatrzańskim kończą się prace związane z projektem "Fonoteka Tatrzańska". Projekt - wsparty środkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego - zakładał stworzenie w obrębie biblioteki muzealnej osobnego zbioru, na który składałyby się nagrania fonograficzne związane z historią i kulturą, tradycją i współczesnością regionu Tatr i Podtatrza. Wynik całorocznych działań to zebranie, cyfryzacja i skatalogowanie ponad stu nagrań, pośród których znajdują się różne rozmowy, wywiady i prelekcje. Ponadto zbiór archiwalny uzupełniony został o nowe rozmowy z przedstawicielami środowiska zakopiańskiego, m.in. z Elżbietą Berbeką, Krzysztofem Trebunią Tutką, Janem Karpielem Bułecką, Franciszkiem Bachledą Księdzularzem, Andrzejem Siekierką.


  

"WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY" JANKA DZIACZKOWSKIEGO Z WIZYTĄ W WILLI OKSZA

 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na opowieść o Janku Dziaczkowskim, wybitnym twórcy kolaży, ilustratorze i malarzu, który zginął w Tatrach w 2011 roku. O życiu i twórczości artysty opowie Karol Hordziej, kurator wystawy i redaktor publikacji poświęconych kolażom Dziaczkowskiego. Zaprezentowany zostanie również jeden z kolaży Janka Dziaczkowskiego - "Witkacy w ogrodzie rozkoszy", który na dłużej zagości w Muzeum Tatrzańskim. Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego (Zakopane, ul. Zamoyskiego 25), w czwartek 20 października 2016 roku, o godz. 18.


  

PRAPREMIERA KSIĄŻKI "NA GIEWONT SIĘ PATRZY"

 

We wtorek 25 października 2016 o godz. 18. odbędzie się prapremiera książki Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej  "Na Giewont się patrzy", której patronem jest Muzeum Tatrzańskie.

W programie spotkanie z bohaterami i autorkami książki.

 
Zapraszamy
 
Dom Ludowy w Kościelisku, Chotarz 453

  

URODZINY BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO

 

2 listopada 2016 roku przypada 150. rocznica urodzin Bronisława Piłsudskiego (1866-1918), wybitnego naukowca, badacza i muzealnika. Przebywając na zesłaniu na Sachalinie jako naukowiec samouk badał życie, język, obyczaje i tradycje ginących plemion - Ajnów, Niwchów i Oroków. Podczas pobytu w Zakopanem (w latach 1906-1914) zaangażował się w prowadzenie badań nad folklorem Podhala zyskując miano pierwszego na Podhalu nowoczesnego etnografa. Mimo wielkich zasług dla światowej nauki Bronisław Piłsudski znany jest niewielkiemu gronu specjalistów i pasjonatów.


  

OTWARCIE WYSTAWY "SZOSTAK. SZKICE TATRZAŃSKIE"

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego
im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Anna Wende-Surmiak
oraz artysta Karol Gąsienica-Szostak
 
mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy
 
Szostak
Szkice tatrzańskie
 
30 września (piątek) 2016 roku
o godz. 18.00
 
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny

  

XVIII EDYCJA PROGRAMU MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII SZTUKI

 

22 października 2016 ruszyła XVIII edycja programu Międzynarodowej Akademii Sztuki. Jest to kontynuacja Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Interpretacji Muzycznej, organizowanych od 20 lat w Zakopanem.


  

KULTOWE SCHRONISKA KARPAT WSCHODNICH

 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na spotkanie zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem "Res Carpathica" W sobotę 22 października 2016 o godz.18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Spotkanie poprowadzą: dr Jan Skłodowski i dr Dariusz Dyląg.


  

WYSTAWA POKONKURSOWA - WERNISAŻ Z ROZDANIEM NAGRÓD

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak
Dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka"
Krzysztof Jędrzejowski
Prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Agata Nowakowska-Wolak
mają zaszczyt zaprosić na
 
wystawę pokonkursową
 
Najpiękniejszy zabytek w Twoim otoczeniu
 
XV edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży
Zabytki architektury w Zakopanem i na Podhalu
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego willa Koliba
filia Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Kościeliska 18
 
Wernisaż z rozdaniem nagród odbędzie się:
6 października 2016 (czwartek) o godz. 15:00
 
Słodki poczęstunek zapewnia cukiernia SAMANTA

  

Z PASJI DO GÓR

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór górski. 8 października 2016 (sobota) o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, położonej przy ul. Zamoyskiego 25, odbędzie się kolejny wieczór poświęcony pasji do gór. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski. Serdecznie zapraszamy.


  

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ / 60+ KULTURA

 

W ramach tegorocznej, czwartej już edycji akcji „60+ Kultura” Muzeum Tatrzańskie zaprasza wszystkich seniorów w dniach 24-25 września 2016 do czterech swoich filii, w których zakup drobnej pamiątki będzie równoznaczny z symboliczną opłatą za wstęp.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (31-45)(46-60)(61-75)(76-90)(91-105) »» Ostatni
 

1999-2018 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl