Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
    

  

PROMOCJA ALBUMOWEGO KATALOGU "WITKACY. KOLEKCJA PRAC STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM W ZAKOPANEM"

 

3 czerwca (sobota) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na promocję albumu „Witkacy. Kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem”. Album jest efektem akcji "Adopcja Witkacego", podczas której każdy mógł zaadoptować dzieło artysty i przyczynić się do powstania publikacji. Wydanie albumu było możliwe, tylko i wyłącznie, dzięki bezcennemu wsparciu wielu "Rodziców Adopcyjnych", którym chcemy podziękować podczas promocji. W spotkaniu udział weźmie także autorka, znawczyni twórczości plastycznej Witkacego – dr Anna Żakiewicz. Podczas promocji album będzie do nabycia w promocyjnej cenie. Do zobaczenia!


  

TATRZAŃSKIE MUSEALIA 2017 - ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza 15 i 16 lipca (sobota i niedziela) do wspólnego świętowania i zabawy! Tatrzańskie Musealia to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie, łączące historię z nowoczesnością. Tego dnia każdy w Muzeum Tatrzańskim znajdzie coś dla siebie - taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, mama z tatą i dziecko. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego).


Tatrzańskie Musealia 2017!

 


  

DOBRE PRAKTYKI W ZAKRESIE OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO GÓR

 

Warsztaty regionalne projektu CRinMA
– Zasoby kulturowe na obszarach górskich
 
27 czerwca (wtorek), Willa Oksza
ul. Zamoyskiego 25, Zakopane
 
Serdecznie zapraszamy w imieniu
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

  

WERNISAŻ WYSTAWY "POLSKIE DAVOS"

 

1 lipca (sobota) 2017 roku, godz. 18
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie, Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego oraz Fundacja "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Polskie Davos", organizowanej w ramach obchodów Roku Karola Szymanowskiego. Wystawa poświęcona jest historii leczenia gruźlicy w Zakopanem, lekarzom, kuracjuszom oraz sposobom uzdrawiania.

  

PROMOCJA KSIĄŻKI POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI MICHAŁA JAGIEŁŁY „SZTAMBUCH MICHAŁA JAGIEŁŁY” oprac. Rafał Monita

 

7 lipca (piątek) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na promocję książki poświęconej pamięci Michała Jagiełły. Publikacja jest zbiorem wspomnień i świadectw osób z kręgu warszawskiego, zakopiańskiego i taternickiego. „Sztambuch Michała Jagiełły” to przede wszystkim świadectwo ludzi, którzy go znali, doświadczali jego wiedzy, obecności, przyjaźni. To zbiór kilkudziesięciu wspomnień ludzi mu bliskich z kręgu warszawskiego, kręgu zakopiańskiego, kręgu tatrzańskiego. To wypowiedzi taterników, fascynatów gór, literatów, artystów, a także osób, dla których świadectwa Michała o współpracy z mniejszościami, stanowią do dziś wyznacznik jego otwartości.

  

POKAZ FILMÓW W REŻYSERII ROBERTA ŻURAKOWSKIEGO I BARTOSZA SZWASTA

 

24 czerwca godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na pokaz filmów w reżyserii Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta poświęconych ludziom gór. Poznamy historie Jerzego Hajdukiewicza, Tadeusza Gąsienicy-Giewonta oraz Piotra Malinowskiego, ich największe osiągnięcia górskie, dokonania ratownicze – nie zabraknie wrażeń i emocji. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski!

  

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA PLAKAT TATRZAŃSKICH MUSEALIÓW

 

Bardzo miło nam poinformować, iż został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący tegoroczne Święto Muzeum Tatrzańskiego – Tatrzańskie Musealia. Zwycięski projekt jest autorstwa Grzegorza Pietrzyka, studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Serdecznie gratulujemy!


  

OTWARCIE SZLAKU ZNAKOMITYCH ZAKOPIAŃCZYKÓW

 

16 czerwca (piątek) godz. 11
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie i Miasto Zakopane serdecznie zapraszają na otwarcie Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków. Po uroczystej inauguracji wyruszą dwa spacery, w towarzystwie twórców projektu, wytyczone trasą dedykowaną osobom zasłużonym dla naszego miasta. Jedną grupę poprowadzi dr Zbigniew Moździerz, drugą Maciej Krupa. Punktami charakterystycznymi spaceru będą: Stary Cmentarz, Krupówki, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego. Spacer zakończy się w willi Oksza. Nie bójmy się niepogody - w razie deszczu Zakopiańskie Centrum Kultury zapewni dzielnym wędrowcom peleryny przeciwdeszczowe! Zapraszamy, udział w wydarzeniu jest bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego)

  

Z PASJI DO GÓR

 

17 czerwca (sobota) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone dawnemu Zakopanemu, taternictwu, narciarstwu i górom. W pierwszej części spotkania wystąpi znana zakopiańska ski-alpinistka, Anna Tybor, która opowie o swojej górskiej pasji, przygodzie ze sportem, o tym jak trenuje. Zaprezentuje też filmy z zawodów i sprzęt na którym startuje.

  

WYSTAWA POPLENEROWA STUDENTÓW WARSZAWSKIEJ AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ

 

20 maja - 18 czerwca
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na wystawę poplenerową studentów warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej "Pracuję od tygodnia i mam tylko czarną skrzynkę z ziemią". Wszystkie prace, które prezentujemy na wystawie powstały w wyniku tygodniowego pleneru artystycznego prowadzonego przez pracownika Muzeum Tatrzańskiego oraz artystów Monikę Masłoń i Daniela Rumiancewa w dawnej pracowni Mistrza.

  

 

 
 
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
 
pełnych pięknych wzruszeń
 
oraz
 
radości płynącej z rodzinnych spotkań
 
 
 
życzą dyrekcja i pracownicy Muzeum Tatrzańskiego
im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

  

SPOTKANIE AUTORSKIE Z NATACHĄ HENRY

 

22 maja (poniedziałek) godz. 17
gmach główny
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie, tym razem, z francuską dziennikarką i historyczką Natachą Henry. Podczas spotkania autorka opowie o książce poświęconej losom Marii i Bronisławy Skłodowskich pt. "Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich". Książka jest wyjątkowa, ponieważ z perspektywy pisarki francuskiej poruszone są w niej wątki biograficzne dwóch sióstr - ich wzajemne relacje, rozterki, trudy w zdobywaniu wykształcenia oraz przecieranie szlaków na obczyźnie. Serdecznie zachęcamy do lektury i zapraszamy na spotkanie, do zobaczenia!

  

WYNIKI KONKURSU Z NOCY MUZEÓW

 

Podczas Nocy Muzeów w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, na wystawie karykatur autorstwa Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza, odbył się konkurs dla zwiedzających. Bardzo miło nam ogłosić wyniki konkursu!


  

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ GOŁEMBIOWSKĄ

 

12 maja (piątek) godz. 18
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską, która opowie o książce inspirowanej miłością do Tatr i Podhala pt. "Malowanki na szkle".
Bieżące pozycje
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
 

1999-2018 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl