Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

PROMOCJA ALBUMOWEGO KATALOGU "WITKACY. KOLEKCJA PRAC STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM W ZAKOPANEM"

 

3 czerwca (sobota) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na promocję albumu „Witkacy. Kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem”. Album jest efektem akcji "Adopcja Witkacego", podczas której każdy mógł zaadoptować dzieło artysty i przyczynić się do powstania publikacji. Wydanie albumu było możliwe, tylko i wyłącznie, dzięki bezcennemu wsparciu wielu "Rodziców Adopcyjnych", którym chcemy podziękować podczas promocji. W spotkaniu udział weźmie także autorka, znawczyni twórczości plastycznej Witkacego – dr Anna Żakiewicz. Podczas promocji album będzie do nabycia w promocyjnej cenie. Do zobaczenia!


  

WAKACJE 2017 Z MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

…PODWIECZORKI Z GÓRAMI, „FIRMA PORTRETOWA WITKACEGO INACZEJ”, „ROZRUSZAĆ KOZIOŁKA MATOŁKA”, „GÓRALSKIE INSPIRACJE”, „NASI SKRZYDLACI PRZYJACIELE CZYLI PTAKI TATRZAŃSKIE”, „DAWNE ZABAWY DZIECI” – zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, czekamy na Was!


  

TATRZAŃSKIE MUSEALIA 2017 - ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza 15 i 16 lipca (sobota i niedziela) do wspólnego świętowania i zabawy! Tatrzańskie Musealia to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie, łączące historię z nowoczesnością. Tego dnia każdy w Muzeum Tatrzańskim znajdzie coś dla siebie - taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, mama z tatą i dziecko. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego).


  

SKORZYSTAJ Z 50% ZNIŻKI NA BILET WSTĘPU Z KARTĄ VISA!

 

Odkryj niesamowite zbiory Muzeum Tatrzańskiego!

Wybierz się tam już teraz, zapłać kartą Visa i skorzystaj z 50% zniżki na bilet normalny.

Promocja obowiązuje na bilety do Gmachu głównego Muzeum Tatrzańskiego, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Galerii Władysława Hasiora i Muzeum Kornela Makuszyńskiego.


  

PRZEWODNIK PO SZLAKU ZNAKOMITYCH ZAKOPIAŃCZYKÓW JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Do spacerów zachęcamy zawsze, a od niedawna zwłaszcza Szlakiem Znakomitych Zakopiańczyków. Doskonałym towarzyszem wędrówki będzie PRZEWODNIK PO SZLAKU ZNAKOMITYCH ZAKOPIAŃCZYKÓW, który zakupić można w Muzeum Tatrzańskim. Przeczytacie w nim nie tylko o tych najsłynniejszych zakopiańczykach, jak Tytus Chałubiński, Witkacy czy Karol Szymanowski, ale też o osobach zupełnie nieznanych, a zasłużonych dla  Zakopanego i zasługujących na naszą pamięć. Publikacja zaopatrzona jest w ponad sto biografii i fotografii oraz mapkę z przebiegiem Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków. Projekt powstał we współpracy Muzeum Tatrzańskiego z  Zakopiańskim Centrum Kultury. Zachęcamy do lektury i spaceru!


Tatrzańskie Musealia 2017!

 


  

NOT.FOT. NOTATNIK FOTOGRAFICZNY WŁADYSŁAWA HASIORA VOL. 2

 

Muzeum Tatrzańskie prezentuje drugi zeszyt magazynu "NOT.FOT." dedykowanego wyjątkowemu dziełu z kolekcji muzeum - Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.


  

MUZEUM TATRZAŃSKIE NA GÓRSKIM SZLAKU!

 

Niezwykłe archiwalne zdjęcia schronisk tatrzańskich ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego są obecnie prezentowane w tatrzańskich schroniskach. Już teraz, do końca sierpnia, plansze z fotografiami można oglądać w Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów, a niebawem także w Schronisku na Polanie Chochołowskiej. Zapraszamy na mały odpoczynek podczas górskich wędrówek!


  

WYSTAWA "POLSKIE DAVOS"

 

1 lipca - 31 sierpnia 2017
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b
 
Wystawa stanowi fragment zakopiańskich obchodów "Roku Karola Szymanowskiego". Tworzą je koncerty muzyczne, wystawy, spektakle teatralne, pokazy filmowe. Wszystkie te wydarzenia wspólnie budują animowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego projekt "Karol Szymanowski i klimatyczne Zakopane. Sztuka i medycyna."

  

DOBRE PRAKTYKI W ZAKRESIE OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO GÓR

 

Warsztaty regionalne projektu CRinMA
– Zasoby kulturowe na obszarach górskich
 
27 czerwca (wtorek), Willa Oksza
ul. Zamoyskiego 25, Zakopane
 
Serdecznie zapraszamy w imieniu
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

  

WERNISAŻ WYSTAWY "POLSKIE DAVOS"

 

1 lipca (sobota) 2017 roku, godz. 18
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie, Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego oraz Fundacja "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Polskie Davos", organizowanej w ramach obchodów Roku Karola Szymanowskiego. Wystawa poświęcona jest historii leczenia gruźlicy w Zakopanem, lekarzom, kuracjuszom oraz sposobom uzdrawiania.

  

DZIĘKI POLSKIM KOLEJOM GÓRSKIM KOLEJNE BEZCENNE FOTOGRAFIE TRAFIŁY DO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

 

Z radością informujemy, że Muzeum Tatrzańskie otrzymało od Zarządu Polskich Kolei Górskich S.A. środki finansowe na zakup i zabezpieczenie kolekcji 47 klisz szklanych autorstwa Awita Szuberta – należącego do czołowych fotografów polskich XIX wieku i Walerego Eljasza Radzikowskiego, nieocenionego fotografa dokumentalisty. Serdecznie dziękujemy Zarządowi PKG S.A. za wspaniały dar.


  

PROMOCJA KSIĄŻKI POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI MICHAŁA JAGIEŁŁY „SZTAMBUCH MICHAŁA JAGIEŁŁY” oprac. Rafał Monita

 

7 lipca (piątek) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na promocję książki poświęconej pamięci Michała Jagiełły. Publikacja jest zbiorem wspomnień i świadectw osób z kręgu warszawskiego, zakopiańskiego i taternickiego. „Sztambuch Michała Jagiełły” to przede wszystkim świadectwo ludzi, którzy go znali, doświadczali jego wiedzy, obecności, przyjaźni. To zbiór kilkudziesięciu wspomnień ludzi mu bliskich z kręgu warszawskiego, kręgu zakopiańskiego, kręgu tatrzańskiego. To wypowiedzi taterników, fascynatów gór, literatów, artystów, a także osób, dla których świadectwa Michała o współpracy z mniejszościami, stanowią do dziś wyznacznik jego otwartości.

  

POKAZ FILMÓW W REŻYSERII ROBERTA ŻURAKOWSKIEGO I BARTOSZA SZWASTA

 

24 czerwca godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na pokaz filmów w reżyserii Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta poświęconych ludziom gór. Poznamy historie Jerzego Hajdukiewicza, Tadeusza Gąsienicy-Giewonta oraz Piotra Malinowskiego, ich największe osiągnięcia górskie, dokonania ratownicze – nie zabraknie wrażeń i emocji. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski!

  

NOT.FOT. NOTATNIK FOTOGRAFICZNY WŁADYSŁAWA HASIORA

 

Najnowsze wydawnictwo Muzeum Tatrzańskiego odsłania nieznane oblicze jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku. „NOT.FOT.” to magazyn dedykowany jednemu dziełu – Notatnikowi fotograficznemu Władysława Hasiora. To niezwykłe archiwum wizualne składa się z 20 tysięcy przezroczy, wykonanych na przestrzeni niemal 30 lat i usystematyzowanych przez artystę w cyklach tematycznych. To unikalny w tej skali, wyrazisty dokument polskiej kultury wizualnej ostatniej ćwierci XX wieku, a jednocześnie pasjonujący, fotograficzny szkicownik sławnego artysty, który służył mu również za narzędzie do pracy popularyzatorskiej i edukacyjnej.

Bieżące pozycje
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl