Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

     Galeria Sztuki na Kozińcu

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki

  
 
ZJAWISKO CZYLI "GENIUS LOCI"

  

 

 

29 października - 25 listopada 2016
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b
 
Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende Surmiak, Mecenas Pleneru Roman Roszkiewicz oraz Kurator Artystyczny Pleneru Anna Schumacher zapraszają na wystawę "GENIUS LOCI" III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej, w Galerii Władysława Hasiora, Zakopane, ul. Jagiellońska 18 b. Wystawa trwa do 25 listopada 2016 r.

 

Jesienią, już po raz trzeci, na zaproszenie pomysłodawczyni pleneru - malarki Anny Schumacher, miało miejsce spotkanie profesjonalnych artystów: malarzy, grafików i rzeźbiarzy, z Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec, aby móc wspólnie pracować podczas III Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej - wybitnej architekt, designerki, autorki najbardziej znamienitych projektów końca lat 40 i 50 tych XX w.-realizowanych na terenie Tatr i Podhala, tworzonych w duchu architektury "nowozakopiańskiej". Anna Górska, doceniająca prawdziwą sztukę, rzemiosło i architekturę góralską, z wyboru związana z Zakopanem, najbardziej znana jest w Polsce z projektów schronisk górskich: na Hali Ornak, na Turbaczu, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, czy z Polaną Chochołowską - gdzie właśnie tu w niedzielę 23 października w schronisku - miał miejsce Plener Artystyczny pod jej patronatem,

W Galerii Władysława Hasiora można już oglądać twórcze efekty prac takich jak malarstwo, grafika, rysunek oraz rzeźba - pełne tatrzańskich inspiracji tegorocznego pleneru artystycznego, zatytułowanego przez organizatorów "GENIUS LOCI" - "Czar Miejsca".

Zapraszamywydrukuj dokument    ::   
 

1999-2022 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl