Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki

  
 
NAJNOWSZY TOM "ROCZNIKA PODHALAŃSKIEGO" JUŻ W SPRZEDAŻY

  

 

 

Ukazał się długo wyczekiwany tom XI "Rocznika Podhalańskiego" Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego pt. "Wokół Witkiewiczów W setną rocznicę śmierci ojca i sto trzydziestą urodzin syna". Jest to zbiór artykułów pokonferencyjnych zebranych po Międzynarodowej Konferencji Witkiewiczowskiej - Wokół Witkiewiczów, która miała miejsce w październiku 2015 roku. To kolejny tom pierwszego czasopisma naukowego wydawanego na Podhalu. Liczący ponad sześćset stron periodyk wzbogacony jest kolorowymi i czarno-białymi ilustracjami. Zachęcamy do lektury!

 

Publikacja jest w całości poświęcona Witkiewiczom - Stanisławowi Witkiewiczowi i Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi. Tematyka artykułów dotyczy biografii oraz wszechstronnej twórczości obu artystów, począwszy od dzieł artystycznych, poprzez publikacje literackie, a na filozoficznych skończywszy.

Edycja "Rocznika Podhalańskiego" pod redakcją naukową Zbigniewa Moździerza, recenzowana przez profesorów Janusz Deglera i Jacka Kolbuszewskiego, ma objętość 688 stron opatrzonych czarno-białymi zdjęciami i 32 stron kolorowymi. Mecenasem publikacji jest Urząd Miasta Zakopane i spółka Polskie Koleje Linowe S.A. Współwydawcą pozycji jest Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego.

"Rocznik Podhalański" był pierwszym naukowym czasopismem wydawanym na Podhalu, którego pomysłodawcą (w roku 1913) i redaktorem pierwszego tomu był Bronisław Piłsudski. Ponieważ w 2016 roku obchodziliśmy 150. Rocznicę urodzin Piłsudskiego, tom XI "Rocznika Podhalańskiego" jest wyrazem wdzięczności temu zasłużonemu twórcy Sekcji Ludoznawczej Towarzystwa Tatrzańskiego i etnografowi, który pracował na rzecz Muzeum Tatrzańskiego.

 
Rocznik Podhalański - tom XI: 2016. Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego,
Zakopane 2016, s. 688, il. 179, w tym 64 barwne.
 
 


wydrukuj dokument    ::   
 

1999-2018 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl