WYNIKI KONKURSU Z NOCY MUZEÓW

Podczas Nocy Muzeów w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, na wystawie karykatur autorstwa Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza, odbył się konkurs dla zwiedzających. Bardzo miło nam ogłosić wyniki konkursu!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ GOŁEMBIOWSKĄ

12 maja (piątek) godz. 18

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską, która opowie o książce inspirowanej miłością do Tatr i Podhala pt. "Malowanki na szkle".

NOC MUZEÓW 2017 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

20 maja (sobota) godz. 20.00-24.00

Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Noc Muzeów 2017. Oprócz niepowtarzalnego zwiedzania z przewodnikiem, jak co roku, nie zabraknie wydarzeń związanych z tematyką górską oraz spotkań poświęconych sztuce i twórczości zakopiańskiej.

Startujemy o godzinie 20 (z wyjątkiem dzieci, dla których wydarzenia rozpoczną się już o godz. 16 oraz wernisażu o godz. 18). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00. Wstęp bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego), do zobaczenia!

MAJÓWKA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na majową alternatywę od krupówkowego tłoku. Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba będą czynne 1 (poniedziałek)  i 2 maja (wtorek) od godziny 9 do godziny 17. Od środy, 3 maja, czynne będą wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego.

WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na 8. Warszawskie Targi Książki, które odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie i potrwają od czwartku (18 maja) do niedzieli (21 maja). Stoisko Muzeum Tatrzańskiego będzie zlokalizowane 120/D20. Godziny otwarcia stoiska:

WYSTAWA PLENEROWA "MARIA I TATRY"

Muzeum Tatrzańskie przy współpracy Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie serdecznie zaprasza na wystawę plenerową pt. "Maria i Tatry". Fotografie z tatrzańskich wycieczek Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża można oglądać przy kawiarni Samanta na Dolnych Krupówkach. Wystawę zwiedzać można od 15 maja do 30 czerwca 2017 roku.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROBERTEM PIWKOWSKIM

21 kwietnia (piątek) godz. 18

Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Oddziałem Tatrzańskim PTTK w Zakopanem oraz Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zapraszają na spotkanie autorskie z Robertem Piwkowskim, który opowie o książce "Odznaki przewodników tatrzańskich". Spotkanie poprowadzi Wiesław Wójcik. Zapraszamy!

SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

7 kwietnia (piątek) godz. 17

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej Tatrzańskiej Czytelni Szkicowników "Szkicownik podróży do Tatr". Wystawa jest efektem pracy grupy artystów różnych środowisk twórczych, prezentowane będą prace artystów związanych między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Instytutem Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zapraszamy!

DZIEŃ NARCIARZA

29 kwietnia (sobota) godz. 16
ul. Zamoyskiego 25, Zakopane

Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym serdecznie zaprasza miłośników „białego szaleństwa” na III Dzień Narciarza. Wieczór poświęcony będzie magii narciarstwa, przewidujemy wiele atrakcji, zapraszamy!

KONKURS NA PROJEKT GRAFICZNY PLAKATU ŚWIĘTA MUZEUM TATRZAŃSKIEGO - TATRZAŃSKICH MUSEALIÓW

Muzeum Tatrzańskie ogłasza konkurs dla studentów uczelni wyższych na wykonanie projektu graficznego plakatu promującego Święto Muzeum Tatrzańskiego - Tatrzańskie Musealia. Motywem przewodnim projektu niech będą słowa kluczowe: Muzeum Tatrzańskie, góralszczyzna, Tatry, tradycja, kultura, sztuka.

KONKURS NA KOMIKS HISTORYCZNY

Zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja, licea, technika i szkoły zawodowe do wzięcia udziału w konkursie na komiks historyczny. Tematem komiksu są epizody zakopiańskie z życia Heleny Modrzejewskiej, Wandy Gentil-Tippenhauer, Witkacego lub Kornela Makuszyńskiego (do wyboru jedna postać).

Z PASJI DO NART

8 kwietnia (sobota) godz. 18
ul. Zamoyskiego 25

Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym serdecznie zaprasza na kolejny wieczór z cyklu „Z pasji do nart”, podczas którego Wojciech Szatkowski zabierze wszystkich na wyprawę przez dzieje polskiego i światowego narciarstwa. Podsumowanie sezonu zimowego, zwłaszcza w skokach narciarskich oraz opowieść o magii tatrzańskich szałasów, to tylko niektóre z tematów sobotniego spotkania. Zapraszamy!

"KULTURA I NATURA"

Zapraszamy serdecznie na nowe zajęcia interaktywne w ramach projektu edukacyjnego "Bon Kultury w Muzeum Tatrzańskim".

W Zakopanem jak w soczewce można zobaczyć przenikanie i ścieranie się człowieka z przyrodą i przyrody z człowiekiem. W Muzeum Tatrzańskim, korzystając z naszych zasobów chcemy to hasło poddać refleksji. Zapraszamy na zajęcia - symulację dyskusji inwestorów z ekologami.

KAPLICZKI. SZLAKIEM WOJCIECHA KUŁACHA-WAWRZYŃCOKA

Od 21 kwietnia Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę pokonkursową pt. "Kapliczki. Szlakiem Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka".

SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę poplenerowej Tatrzańskiej Czytelni Szkicowników "Szkicownik podróży do Tatr". Wystawa jest efektem pracy grupy artystów różnych środowisk twórczych, prezentowane będą prace artystów związanych między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Instytutem Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.