Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

"MARIA I TATRY"

 

Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie przy współpracy z Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem serdecznie zaprasza na wystawę plenerową pt. "Maria i Tatry". Fotografie z tatrzańskich wycieczek Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża można oglądać przed gmachem Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 66


  

CYKL "CZARNE NA BIAŁYM" - SPOTKANIE Z ANETĄ PRYMAKA-ONISZK

 

23 lutego (czwartek) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie wraz z Wydawnictwem Czarne oraz Fundacją "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości" zapraszają na spotkanie z cyklu "CZARNE NA BIAŁYM" z udziałem Anety Prymaka-Oniszk, autorki książki Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy, która dogłębnie porusza tematykę przesiedleń w roku 1915. To historia, którą można opowiadać z wielu perspektyw: ludzi postawionych w ekstremalnej sytuacji, chłopów, których świat ginie na ich oczach, wreszcie - uchodźców, uciekinierów, ofiar kolejnych wojen. Spotkanie poprowadzi Michał Klinger


  

NIE TYLKO MORSKIE OKO. OBRAZY STANISŁAWA GAŁKA Z DARU ANNY OLSZEWSKIEJ

 

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę "Nie tylko Morskie Oko. Obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej". To wyjątkowy zbiór 46 obrazów ofiarowanych w 2016 roku przez bratanicę artysty Annę Olszewską. Muzeum otrzymało od Pani Anny Olszewskiej również dar w postaci 14 tysięcy cennych negatywów autorstwa Tadeusza Olszewskiego. Serdecznie dziękujemy za tak znaczące wzbogacenie zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.

  

WERNISAŻ WYSTAWY "NIE TYLKO MORSKIE OKO. OBRAZY STANISŁAWA GAŁKA Z DARU ANNY OLSZEWSKIEJ"

 

17 marca (piątek) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wernisaż wystawy "Nie tylko Morskie Oko. Obrazy Stanisława Gałka z daru Anny Olszewskiej". To wyjątkowy zbiór 46 obrazów ofiarowanych w 2016 roku przez bratanicę artysty Annę Olszewską. Muzeum otrzymało od Pani Anny Olszewskiej również dar w postaci 14 tysięcy cennych negatywów autorstwa Tadeusza Olszewskiego. Serdecznie dziękujemy za tak znaczące wzbogacenie zbiorów Muzeum Tatrzańskiego.

  

„TATRY I PSALMY. NIETRADYCYJNA WYCINANKA ŻYDOWSKA”

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę ”Tatry i Psalmy. Nietradycyjna wycinanka żydowska” Moniki Krajewskiej.
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba,
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18

  

NAJNOWSZY TOM "ROCZNIKA PODHALAŃSKIEGO" JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Ukazał się długo wyczekiwany tom XI "Rocznika Podhalańskiego" Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego pt. "Wokół Witkiewiczów W setną rocznicę śmierci ojca i sto trzydziestą urodzin syna". Jest to zbiór artykułów pokonferencyjnych zebranych po Międzynarodowej Konferencji Witkiewiczowskiej - Wokół Witkiewiczów, która miała miejsce w październiku 2015 roku. To kolejny tom pierwszego czasopisma naukowego wydawanego na Podhalu. Liczący ponad sześćset stron periodyk wzbogacony jest kolorowymi i czarno-białymi ilustracjami. Zachęcamy do lektury!


  

UNIJNE DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW MUZEUM TATRZAŃSKIEGO

 

Niezwykle miło nam poinformować, że projekty Muzeum Tatrzańskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach dwóch programów: Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. To dla nas bardzo dobra wiadomość!


  

"ŻYWIOŁY UKRYTE W DŹWIĘKACH" KONCERT KAMERALNY MUZYKI KLASYCZNEJ

 

16 marca (czwartek) godz. 16
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Łącku serdecznie zapraszają na koncert kameralny muzyki klasycznej "Żywioły ukryte w dźwiękach". W koncercie udział wezmą: Maciej Mazur (skrzypce), Piotr Augustyn (altówka), Klaudia Syjud (fortepian), a słowo o muzyce wygłosi Agata Stojewska.

  

WZBOGACENIE ZBIORÓW FOTOGRAFICZNYCH MUZEUM – DAR ZARZĄDU CHOCHOŁOWSKICH TERM

 

Niezwykle miło nam poinformować, że Muzeum Tatrzańskie otrzymało od Zarządu Chochołowskich Term wspaniały dar w postaci kolekcji 340 zdjęć miejscowego fotografa Władysława Wachulskiego. Pochodzące z lat pięćdziesiątych XX wieku zdjęcia są cennym dokumentem obrazującym życie mieszkańców Chochołowa tamtych lat. Serdecznie dziękujemy za znaczące wzbogacenie naszych zbiorów fotograficznych.


  

FINISAŻ WYSTAWY "WIERSZE SKRYWAJĄ OBRAZY, A OBRAZY WIERSZE. O MALOWANIU TUSZEM W TATRACH"

 

25 lutego 2017 (sobota) godz. 17
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie z artystami: Agatą Jóźwiak, Konradem Świtałą i Lechem Żurkowskim, poświęcone chińskiemu malarstwu tuszowemu. Uczestnicy będą mogli posłuchać opowieści artystów oraz zobaczyć przygotowane przez nich przykłady malarstwa chińskiego, a także poznać konteksty wschodnie w sztuce Zachodu. W spotkaniu udział weźmie również Karol Szostak, który opowie o swoich obrazach i inspiracjach.

  

Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: POKAZ FILMU „NA SZLAKU Z BYRCYNEM” W REŻ. JERZEGO PORĘBSKIEGO

 

4 marzec (sobota), godz. 18
Galeria Władysława Hasiora
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

„Na szlaku z Byrcynem” to film o legendach TOPR. Byrcynowie to trzy pokolenia ludzi, dla których góry i Pogotowie były sensem życia, i które współtworzyli. Wartości rodziny Byrcynów w filmie podkreślają Jan Krzysztof, Henryk Król-Łęgowski, Jan Gąsienica-Roj i Wojciech Szatkowski, a Kazimierz Gąsienica-Byrcyn poprzez liczne anegdoty tworzy charakterystyczny dla siebie nastój. Film powstał dzięki pomocy Inter Cars SA, TOPR i Muzeum Tatrzańskiego.


  

WIECZÓR NARCIARSKI "Z PASJI DO NART"

 

18 lutego (sobota) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wieczór narciarski "Z pasji do nart" - na opowieść o narciarzach polskich i zagranicznych w nawiązaniu do książki "Magia nart". Podczas spotkania odbędzie się również projekcja filmu "Behind the Mentality" poruszającego tematykę snowboardu, pasji do gór, śniegu oraz sportów ekstremalnych. Link do zapowiedzi: https://vimeo.com/182308616. Wieczór narciarski poprowadzi Wojciech Szatkowski.

  

ADOPCJA WITKACEGO – OSTATNIA SZANSA

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji – to ostatni moment i niepowtarzalna okazja aby zaadoptować jedną z 86 prac Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” znajdujących się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Zachęcamy do adopcji - ostatnia szansa!


  

MARIUSZ ZARUSKI – CZŁOWIEK DWÓCH ŻYWIOŁÓW. SPOTKANIE Z OKAZJI 150. ROCZNICY URODZIN

 

«Wszystko minęło, lecz wyście przetrwały.
Takie same strzeliste, dumne i groźne (…)
stałyście się marzeniem, tęsknotą ludzi
spragnionych modlitwy bezsłownej i słońca (…)
Tatry wy boże, niczyje…»
Mariusz Zaruski, „Na bezdrożach tatrzańskich”
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone gen. Mariuszowi Zaruskiemu 31 stycznia (we wtorek) o godz. 17 w dniu 150. rocznicy urodzin prekursora taternictwa. Spotkanie, które odbędzie się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego poprowadzi Wojciech Szatkowski.

  

WIECZÓR NARCIARSKI "Z PASJI DO NART"

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak zaprasza na wieczór narciarski „Z pasji do nart”, który poprowadzi Wojciech Szatkowski.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (16-30)(31-45)(46-60)(61-75)(76-90) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl