ZMIANY ORGANIZACJI PRACY MUZEUM W NOC MUZEÓW 15 MAJA ORAZ 16 MAJA

Informujemy, że w związku z NOCĄ MUZEÓW 2010 w sobotę 15 maja gmach główny Muzeum, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Kolibie oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego czynne będą w godz. 9:00 - 12:00, a następnie od godz. 20:00. Galeria Władysława Hasiora czynna będzie w godz. 11:00 - 14:00, a następnie od godz. 20:00. Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich będzie czynna od godz. 20:00. Pozostałe filie czynne będą jak zwykle.

Gmach główny Muzeum, Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Kolibie, Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz Galeria Władysława Hasiora nieczynne będą w niedzielę 16 maja.

NOC MUZEÓW W ZAKOPANEM 15 MAJA 2010

W tym roku Noc Muzeów będzie odbywać się nie tylko w Muzeum Tatrzańskim, lecz w wielu miejscach w Zakopanem. Wszyscy zwiedzający mają szansę wygrać ciekawe nagrody książkowe. Wystarczy wziąć udział w konkursie: wydrukować kupon, odwiedzić w czasie Nocy 4 obiekty wymienione w programie, zebrać pieczątki i wrzucić wypełniony kupon do urny. Zapraszamy do zabawy.

PIERWSZE WYDANIE "SŁOWNIKA GWARY ZAKOPANEGO I OKOLIC" JULIUSZA ZBOROWSKIEGO

Opublikowany po raz pierwszy "Słownik gwary Zakopanego i okolic" Juliusza Zborowskiego, wielkiej postaci zakopiańskiej i długoletniego dyrektora Muzeum Tatrzańskiego, jest już do nabycia na stoisku w gmachu głównym Muzeum.

WITKACY 2010 W WASZYNGTONIE

Muzeum Tatrzańskie objęło patronatem wydarzenie WITKACY 2010 W WASZYNGTONIE (www.witkacy2010.com), którego głównym celem jest popularyzacja i utrwalenie pozycji Stanisława Ignacego Witkiewicza - Witkacego jako wybitnego polskiego artysty XX wieku w międzynarodowym obiegu kulturalnym.

WIECZÓR Z MARKIEM ŻUŁAWSKIM W 25. ROCZNICĘ ŚMIERCI ARTYSTY

Muzeum Tatrzańskiego serdecznie zaprasza na "Wieczór z Markiem Żuławskim" w 25. rocznicę śmierci Artysty. Odbędzie się on w sobotę 10 kwietnia o godz. 18.00 na wystawie "Gdy myślę CZŁOWIEK. Malarstwo Marka Żuławskiego" w Galerii Sztuki na Kozińcu.

ZAPISANE W CZASIE. 40-LECIE PRACY TWÓRCZEJ EWY FORTUNY

20 marca - 2 maja 2010

ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane

Ewa Fortuna tworzy niewielkie, subtelne i nastrojowe prace zainspirowane naturą. Jubileuszowa wystawa jest okazją do zaprezentowania jej dorobku: tkanin, pasteli i kolaży. Artystka, urodzona w Zakopanem, jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni prof. Leszka Wajdy). Od roku 1971 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace eksponowała na ponad 80 wystawach w kraju i za granicą.

„TATRY – PRZEWODNIK SKITUROWY” - PROMOCJA W KOLIBIE

Serdecznie zapraszamy na promocję przewodnika „Tatry – przewodnik skiturowy” do willi „Koliba” Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza, ul. Kościeliska 18. Spotkanie z autorem i wydawcą książki odbędzie się w sobotę 6 marca o godzinie 18.00. W czasie spotkania będzie można kupić przewodnik w promocyjnej cenie.

…DZIĘKI NATURY MOCY. TKANINY MAŁGORZATY KOWALCZYK

6 marca - 2 maja 2010

im. St. Witkiewicza w willi Koliba
ul. Kościeliska 18, Zakopane

Małgorzata Kowalczyk specjalizuje się w małych formach tkaniny unikatowej, a tematem jej prac jest przyroda. Jej tkaniny charakteryzuje prostota i oszczędność formy oraz utrzymana w ciepłej gamie subtelna kolorystyka.

GDY MYŚLĘ CZŁOWIEK. MALARSTWO MARKA ŻUŁAWSKIEGO

3 marca - 25 kwietnia 2010

Koziniec 8, Zakopane

Wystawa, przekrojowo pokazująca twórczość malarską Marka Żuławskiego, przygotowana została z okazji przypadającej w tym roku 25 rocznicy śmierci artysty.

Specjalna oferta dla szkół:
oprowadzanie po wystawie
w cenie biletów wstępu

URODZINY WITKACEGO W KOLIBIE

Muzeum Tatrzańskie zorganizowało w tygodniu 22-28 lutego kilka wydarzeń związanych z dwoma ważnymi rocznicami: stu dwudziestą piątą urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza (1885 - 1939) oraz dwudziestą piątą powstania w Zakopanem teatru jego imienia (1985).

URODZINY WITKACEGO

W roku 2010 obchodzimy dwie ważne rocznice. Sto dwadzieścia pięć lat temu urodził się Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885 - 1939), natomiast przed dwudziestoma pięcioma laty powstał w Zakopanem teatr jego imienia (1985). Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego postanowiło uczcić ten jubileusz.

„TATRY – PRZEWODNIK SKITUROWY” W „KOLIBIE”

W sobotę 6 marca w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi „Koliba" odbyła się promocja książki Wojciecha Szatkowskiego „Tatry – przewodnik skiturowy”. Przewodnik można było nabyć w promocyjnej cenie.

„TATRY – PRZEWODNIK SKITOUROWY”

Zapraszamy na promocję książki Wojciecha Szatkowskiego „Tatry – przewodnik skitourowy” do Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, I piętro w dniu 18 lutego (czwartek) o godzinie 17.30.

PROMOCJA KSIĄŻKI "SABAŁA" WIESŁAWA A. WÓJCIKA W KOLIBIE

Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński oraz Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Teresa Jabłońska serdecznie zapraszają na spotkanie z Wiesławem Aleksandrem Wójcikiem, autorem książki "Sabała", które odbędzie się w czwartek 18 lutego o godz. 17 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.

WYSTAWA FILATELISTYCZNA Z OKAZJI 600-LECIA BITWY POD GRUNWALDEM

6 lutego - 20 lutego 2010

im. St. Witkiewicza w willi Koliba
ul. Kościeliska 18, Zakopane

W ramach obchodów sześćsetnej rocznicy bitwy pod Grunwaldem (1410) Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i Polski Związek Filatelistów przygotowali w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza, w willi „Koliba” przy ul. Kościeliskiej 18 wystawę filatelistyczną poświęconą tej tematyce.

Pierwszy «« (825-839)(840-854)(855-869)(870-884)(885-899) »» Ostatni