Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki

  
 
    

  

MAREK ŻUŁAWSKI (1908 - 1985) - NIEUSTANNE POSZUKIWANIE

 

Wystawa czynna:
6 lutego 2009 - 29 marca 2009
Muzeum Stylu Zakopiańskiego 
im. Stanisława Witkiewicza w willi Koliba
ul. Kościeliska 18, Zakopane
 

Na wystawie prezentujemy prace, pochodzące z różnych okresów twórczości malarza. Komentarzem do nich są teksty artysty na temat sztuki. To pozwala przybliżyć proces twórczy i unaocznić zjawisko permanentnego poszukiwania najwłaściwszych środków artystycznego wyrazu i własnej drogi, w czasach nieustannych i często skrajnych przemian w sztuce.


  

MUZEUM TATRZAŃSKIE PARTNEREM "TYGODNIA POLSKIEGO" W TULUZIE

 

W Tuluzie (poł.-zach. Francja) zakończył się "Tydzień Polski", który trwał od 20 do 26 kwietnia 2009. Jest to impreza organizowana od osiemnastu lat przez Sekcję Języka Polskiego Uniwersytetu Toulouse II - Le Mirail oraz Stowarzyszenie "Tydzień Polski w Tuluzie". Tegorocznym tematem "Semaine polonaise" było "Zakopane - genius loci modernizmu polskiego".


  

NAGRODA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO IM. MARIANA KORDECKIEGO

 

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski. 


  

ALBUM "STANISŁAWA WITKIEWICZA STYL ZAKOPIAŃSKI" WYDAWNICTWA BOSZ

 

Album Stanisława Witkiewicza styl zakopiański Wydawnictwa BOSZ do nabycia w gmachu głównym Muzeum. Autorem koncepcji, tekstu i wyboru ilustracji jest Teresa Jabłońska, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, koncepcję wizualną i projekt graficzny książki opracował Leszek Szurkowski, fotografie współczesne wykonał Piotr Droździk. Album wydany jest w wersji polsko-angielskiej.


  

PODPISANIE UMOWY Z MUSEO NAZIONALE DELLA MONTAGNA W TURYNIE

 

W sobotę 18 kwietnia 2009 została podpisana umowa o współpracy między Muzeum Tatrzańskim i Museo Nazionale della Montagna Duca degli Abruzzi w Turynie.


  

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ZAKOPIAŃSKICH

 

W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w dniu 12 stycznia 2009 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Poznaj historię Zakopanego i swojej rodziny”, zorganizowanym przez  Muzeum Tatrzańskie.

Na ceremonię wręczenia nagród przybyli laureaci konkursu, który towarzyszył Europejskim Dniom Dziedzictwa, oraz ich nauczyciele.


  

* * *

 

 
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
 

życzy dyrektor i pracownicy
 Muzeum Tatrzańskiego
 im. Dra Tytusa Chałubińskiego
 w Zakopanem.

  

PROMOCJA KSIĄŻKI "BUKOWINA TATRZAŃSKA. POWRÓT DO ŹRÓDEŁ" W GALERII NA KOZIŃCU

 

Teresa Jabłońska, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, serdecznie zaprasza 19 grudnia (piątek) o godz. 17.00 do Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich ul. Koziniec 8 na promocję książki Stanisławy Galicy-Górkiewicz Bukowina Tatrzańska. Powrót do źródeł. Podczas promocji zagra kapela z Bukowiny Tatrzańskiej.


  

WYNIKI KONKURSU "POZNAJ HISTORIĘ ZAKOPANEGO I SWOJEJ RODZINY"

 

Muzeum Tatrzańskie z przyjemnością podaje wyniku konkursu, który został ogłoszony z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2008. Komisja konkursowa dziękuje za udział i składa gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom - opiekunom prac.


  

Ludowe druki na płótnie z Podtatrza

 

Zofia Rak: Ludowe druki na płótnie z Podtatrza, Muzeum Tatrzańskie, Zakopane 2008

Publikacja przedstawia historię ludowego farbiarstwa i druku tkanin na Podhalu. Zawiera szereg dotychczas nieznanych informacji o farbiarniach i farbiarzach działających na tym terenie w drugiej połowie XIX w.


  

KARTKI ŚWIĄTECZNE Z KOLEKCJI MUZEUM

 

Muzeum Tatrzańskie przygotowało wzory kart z okazji świąt Bożego Narodzenia. Są to reprinty kart świątecznych ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Autorem większości projektów był Wacław Boratyński (1909–1939), znany w okresie międzywojennym rysownik, grafik, malarz, ilustrator.


  

RADA MUZEUM PRZY MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

Zarząd Województwa Małopolskiego powołał Radę Muzeum przy Muzeum Tatrzańskim na trzecia kadencję uchwałą nr 735/08 z dnia 12 sierpnia 2008. W najbliższym czasie odbędzie się zebranie, na którym wybrany zostanie Przewodniczący Rady Muzeum.

  

ZAKOPIAŃSKIE WARSZTATY MUZEALNE

 

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i Pracownia Działań Muzealnych Zamku Królewskiego w Warszawie zorganizowały w dniach 2 - 5 października warsztaty dla muzealników zatytułowane „Zakopiańska Młoda Polska”.


  

Willa Oksza - własnością Muzeum Tatrzańskiego

 

Starosta Powiatu Tatrzańskiego przekazał aktem darowizny willę Oksza Muzeum Tatrzańskiemu im. Dra Tytusa Chałubińskiego w dniu 19 sierpnia 2008 r. Oksza, zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, to cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim. W willi powstanie Galeria Sztuki Polskiej XX wieku.

  

Młoda Polska. Słowa - Obrazy - Przestrzenie

 

Wystawa czynna: 16 czerwca - 31 października 2008
 
Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich
ul. Koziniec 8, Zakopane
 

Wystawa przygotowana przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie i w nowym kształcie prezentowana w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, stawia sobie za zadanie złożenie hołdu największemu przedstawicielowi Młodej Polski – Stanisławowi Wyspiańskiemu. Prezentowanych jest na niej ok. 100 dzieł malarstwa i grafiki wyselekcjonowanych z muzeów i kolekcji prywatnych całej Polski od Zakopanego po Gdańsk. Wiele z nich wystawianych jest po raz pierwszy.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (870-884)(885-899)(900-914)(915-929)(930-943) »» Ostatni
 

1999-2018 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl