Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
    

  

Projekt edukacyjny Województwa Małopolskiego

 

Muzeum Tatrzańskie jest instytucją wspomagającą realizację projektu „M.M. - Młoda Małopolska” - Edukacja obywatelska, regionalna i kulturalna, proponowanego przez Województwo Małopolskie uczniom klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.


  

Spotkanie z Anną Piwkowską i promocja biografii austriackiego poety Georga Trakla

 

Zarząd Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Burmistrz Miasta Zakopane, zapraszają do „Koliby” ul. Kościeliska 18, 22. lutego 2008 r. (piątek) godz. 17 na spotkanie z Anną Piwkowską, poetką, eseistką i promocję biografii austriackiego poety, Georga Trakla "Ślad łyżwy". Prowadzenie: Ewa Matuszewska.


  

Promocja książki „Bukowina Tatrzańska. Góralskie życie”

 

Dnia 15 lutego 2008 roku (piątek) o godz. 1700 w willi "Koliba", ul. Kościeliska 18, Zakopane, www.muzeumtatrzanskie.pl, odbędzie się promocja książki Stanisławy Galicy-Górkiewicz „Bukowina Tatrzańska. Góralskie życie”.

Serdecznie zapraszamy!


  

Jubileuszowa wystawa malarstwa na szkle Władysława Walczaka Banieckiego

 

W Galerii Władysława Hasiora (ul. Jagiellońska 18b) - filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego - od 13 stycznia do 9 marca 2008 r. prezentowana jest wystawa Władysław Walczak Baniecki. Malarstwo na szkle. Patronat honorowy nad nią objął Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane. Wystawa została zorganizowana z okazji czterdziestolecia debiutu artystycznego Władysława Walczaka Banieckiego znanego zakopiańskiego twórcy.


  

Wystawa „Mariusz Zaruski – człowiek dwóch żywiołów”

 

19 grudnia 2007 r., w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, została otwarta wystawa „Mariusz Zaruski – człowiek dwóch żywiołów”, poświęcona postaci Mariusza Zaruskiego, pierwszego naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, taternika i narciarza, generała brygady wojska polskiego, a także kapitana żaglowców szkoleniowych Związku Harcerstwa Polskiego. Organizatorem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Wystawa będzie otwarta do 9 marca 2008 r.


  

X tom „Rocznika Podhalańskiego” - z Janosikiem na okładce

 

Miłośników tematyki „tatrzańsko-podhalańskiej” zachęcamy do nabycia X tomu „Rocznika Podhalańskiego”, który ukazał się w czerwcu 2007 roku. Tom zawiera ciekawe, wartościowe merytorycznie (często pionierskie) opracowania z dziedziny szeroko pojętej historii i kultury regionu.


  

Wernisaż wystawy "Sercem Ryzowane"

 

Muzeum Tatrzańskie
 zaprasza na wernisaż wystawy: 
 
"Sercem Ryzowane"
25-lecie pracy twórczej
Mieczysława Króla-Łęgowskiego 
 
9 XI (piątek) godz. 17:00 
 
Galeria Władysława Hasiora
ul. Jagiellońska 18 b
34-500 Zakopane
tel. 018-20-668-71

  

Józef Mularczyk - TATRZAŃSKIE NASTROJE

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę:
 
Józef Mularczyk - "TATRZAŃSKIE NASTROJE"
17.X- 30 XII 2007
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego
im. Stanisława Witkiewicza
willa "Koliba"
ul. Kościeliska 18
ZAKOPANE

  

Wystawa "Wiatr halny. Wrażenia i obrazy z Tatr"

 

"Mam nadzieję niedługo być w Krakowie, [...] więc opowiem o nieuchwytnych pięknościach naszych Tatr" - pisał w liście do Józefa Mehoffera Władysław Ślewiński, podczas pierwszej wizyty w Poroninie w grudniu 1905 roku. Nasza wystawa, podobnie jak album, jest zapisem "nieuchwytnych piękności" gór. Zaprasza Państwa do niezwykłej wędrówki po Tatrach, odkrywanych poprzez obcowanie z dziełami różnych artystów, tworzących w rozmaitych konwencjach i w różnym czasie. Odrębną przestrzeń dedykujemy pierwszemu malarzowi Tatr Janowi Nepomucenowi Głowackiemu.


  

Wystawa Kobierce Wschodnie

 

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego zaprasza do zwiedzenia wystawy Kobierców i tkanin wschodnich z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, która będzie czynna od 17 marca do 20 maja 2007 roku w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich przy ul. Koziniec 8 w Zakopanem.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (840-854)(855-869)(870-884)(885-899)(900-909)
 

1999-2018 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl