Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

FONOTEKA TATRZAŃSKA

 

W Muzeum Tatrzańskim kończą się prace związane z projektem "Fonoteka Tatrzańska". Projekt - wsparty środkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego - zakładał stworzenie w obrębie biblioteki muzealnej osobnego zbioru, na który składałyby się nagrania fonograficzne związane z historią i kulturą, tradycją i współczesnością regionu Tatr i Podtatrza. Wynik całorocznych działań to zebranie, cyfryzacja i skatalogowanie ponad stu nagrań, pośród których znajdują się różne rozmowy, wywiady i prelekcje. Ponadto zbiór archiwalny uzupełniony został o nowe rozmowy z przedstawicielami środowiska zakopiańskiego, m.in. z Elżbietą Berbeką, Krzysztofem Trebunią Tutką, Janem Karpielem Bułecką, Franciszkiem Bachledą Księdzularzem, Andrzejem Siekierką.


  

"WITKACY W OGRODZIE ROZKOSZY" JANKA DZIACZKOWSKIEGO Z WIZYTĄ W WILLI OKSZA

 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na opowieść o Janku Dziaczkowskim, wybitnym twórcy kolaży, ilustratorze i malarzu, który zginął w Tatrach w 2011 roku. O życiu i twórczości artysty opowie Karol Hordziej, kurator wystawy i redaktor publikacji poświęconych kolażom Dziaczkowskiego. Zaprezentowany zostanie również jeden z kolaży Janka Dziaczkowskiego - "Witkacy w ogrodzie rozkoszy", który na dłużej zagości w Muzeum Tatrzańskim. Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego (Zakopane, ul. Zamoyskiego 25), w czwartek 20 października 2016 roku, o godz. 18.


  

PRAPREMIERA KSIĄŻKI "NA GIEWONT SIĘ PATRZY"

 

We wtorek 25 października 2016 o godz. 18. odbędzie się prapremiera książki Barbary Caillot-Dubus i Aleksandry Karkowskiej  "Na Giewont się patrzy", której patronem jest Muzeum Tatrzańskie.

W programie spotkanie z bohaterami i autorkami książki.

 
Zapraszamy
 
Dom Ludowy w Kościelisku, Chotarz 453

  

URODZINY BRONISŁAWA PIŁSUDSKIEGO

 

2 listopada 2016 roku przypada 150. rocznica urodzin Bronisława Piłsudskiego (1866-1918), wybitnego naukowca, badacza i muzealnika. Przebywając na zesłaniu na Sachalinie jako naukowiec samouk badał życie, język, obyczaje i tradycje ginących plemion - Ajnów, Niwchów i Oroków. Podczas pobytu w Zakopanem (w latach 1906-1914) zaangażował się w prowadzenie badań nad folklorem Podhala zyskując miano pierwszego na Podhalu nowoczesnego etnografa. Mimo wielkich zasług dla światowej nauki Bronisław Piłsudski znany jest niewielkiemu gronu specjalistów i pasjonatów.


  

OTWARCIE WYSTAWY "SZOSTAK. SZKICE TATRZAŃSKIE"

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego
im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Anna Wende-Surmiak
oraz artysta Karol Gąsienica-Szostak
 
mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy
 
Szostak
Szkice tatrzańskie
 
30 września (piątek) 2016 roku
o godz. 18.00
 
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny

  

XVIII EDYCJA PROGRAMU MIĘDZYNARODOWEJ AKADEMII SZTUKI

 

22 października 2016 ruszyła XVIII edycja programu Międzynarodowej Akademii Sztuki. Jest to kontynuacja Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Interpretacji Muzycznej, organizowanych od 20 lat w Zakopanem.


  

KULTOWE SCHRONISKA KARPAT WSCHODNICH

 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na spotkanie zorganizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem "Res Carpathica" W sobotę 22 października 2016 o godz.18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Spotkanie poprowadzą: dr Jan Skłodowski i dr Dariusz Dyląg.


  

WYSTAWA POKONKURSOWA - WERNISAŻ Z ROZDANIEM NAGRÓD

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak
Dyrektor Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka"
Krzysztof Jędrzejowski
Prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Agata Nowakowska-Wolak
mają zaszczyt zaprosić na
 
wystawę pokonkursową
 
Najpiękniejszy zabytek w Twoim otoczeniu
 
XV edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży
Zabytki architektury w Zakopanem i na Podhalu
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego willa Koliba
filia Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Kościeliska 18
 
Wernisaż z rozdaniem nagród odbędzie się:
6 października 2016 (czwartek) o godz. 15:00
 
Słodki poczęstunek zapewnia cukiernia SAMANTA

  

Z PASJI DO GÓR

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na kolejny wieczór górski. 8 października 2016 (sobota) o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego, położonej przy ul. Zamoyskiego 25, odbędzie się kolejny wieczór poświęcony pasji do gór. Spotkanie poprowadzi Wojtek Szatkowski. Serdecznie zapraszamy.


  

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ / 60+ KULTURA

 

W ramach tegorocznej, czwartej już edycji akcji „60+ Kultura” Muzeum Tatrzańskie zaprasza wszystkich seniorów w dniach 24-25 września 2016 do czterech swoich filii, w których zakup drobnej pamiątki będzie równoznaczny z symboliczną opłatą za wstęp.


  

KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

16 września 2016, godzina 18:00
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

Klub Wysokogórski w Zakopanem (w tym roku obchodzący swoje 80‑lecie) jest najmniejszym polskim klubem, ale zrzesza wyjątkowych ludzi. Wyprawy klubowe odnosiły światowe sukcesy, podobnie zakopiańczycy jako członkowie innych wypraw. Pierwsze zimowe wejście na Manaslu czy pierwsze zimowe wejście na Cho Oyu to osiągnięcia "sztandarowe".


  

SPOTKANIE Z ZIEMOWITEM SZCZERKIEM

 

 
Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz
Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości”
zapraszają na spotkanie z cyklu
 
»CZARNE NA BIAŁYM«
z udziałem
ZIEMOWITA SZCZERKA
autora książki
 
TATUAŻ Z TRYZUBEM
 
Rozmowę z autorem poprowadzi Kuba Szpilka
 
Spotkanie odbędzie się dnia 12 października 2016 (środa) o godzinie 18:00 w Willi Koliba, oddziale Muzeum Tatrzańskiego, przy ulicy Kościeliskiej 18 w Zakopanem

  

KONCERT ZESPOŁU „MARGIS” – FIŃSKIEJ KAPELI FOLKOWEJ

 

30 sierpnia 2016, godzina 18:00
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Margis to grający muzykę folkową zespół z wioski Taivassalo w Finlandii. Skrzypkowie, Alli i Volter, to zaledwie nastolatkowie. Poza tradycyjną fińską muzyką folkową i współczesnym tango, artyści interesują się muzyką folkową z całego świata. Od 2013 roku podróżują po Finlandii odwiedzając różne folkowe festiwale. Muzyków  można lepiej poznać poprzez ich blog: www.margismusic.blogspot.fi


  

IV OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE CZŁONKÓW KLUBU NAUCZYCIELA HISTORII

 

W dniach 14-15 października do Zakopanego przyjedzie 90 nauczycieli z całej Polski aby wziąć udział w IV Ogólnopolskim Spotkaniu Członków Klubu Nauczyciela Historii, którego organizatorem jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Partnerem Spotkania jest Muzeum Tatrzańskie. W programie zaplanowane są wykłady historyków oraz m.in. zwiedzanie z kuratorem wystawy "Bronisław Piłsudski - niezwykły brat Marszałka" w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, zwiedzanie Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba oraz odwiedziny w Galerii Władysława Hasiora, gdzie odbędą się warsztaty na temat edukacji historycznej.


  

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

17-18 września 2016 (sobota – niedziela)

W ramach tegorocznej edycji EDD zapraszamy do Muzeum Tatrzańskiego na wydarzenie pod hasłem Szlak Stylu Zakopiańskiego - wyraz Ducha Narodu. Proponujemy wędrówkę i zwiedzanie wybranych obiektów i przypomnienie krótkiej historii stylu zakopiańskiego oraz przywrócenie pamięci jego twórcy Stanisława Witkiewicza.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (61-75)(76-90)(91-105)(106-120)(121-135) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl