Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
NAJNOWSZY TOM "ROCZNIKA PODHALAŃSKIEGO" JUŻ W SPRZEDAŻY

  

 

 

Ukazał się długo wyczekiwany tom XI "Rocznika Podhalańskiego" Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego pt. "Wokół Witkiewiczów W setną rocznicę śmierci ojca i sto trzydziestą urodzin syna". Jest to zbiór artykułów pokonferencyjnych zebranych po Międzynarodowej Konferencji Witkiewiczowskiej - Wokół Witkiewiczów, która miała miejsce w październiku 2015 roku. To kolejny tom pierwszego czasopisma naukowego wydawanego na Podhalu. Liczący ponad sześćset stron periodyk wzbogacony jest kolorowymi i czarno-białymi ilustracjami. Zachęcamy do lektury!

 

Publikacja jest w całości poświęcona Witkiewiczom - Stanisławowi Witkiewiczowi i Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi. Tematyka artykułów dotyczy biografii oraz wszechstronnej twórczości obu artystów, począwszy od dzieł artystycznych, poprzez publikacje literackie, a na filozoficznych skończywszy.

Edycja "Rocznika Podhalańskiego" pod redakcją naukową Zbigniewa Moździerza, recenzowana przez profesorów Janusz Deglera i Jacka Kolbuszewskiego, ma objętość 688 stron opatrzonych czarno-białymi zdjęciami i 32 stron kolorowymi. Mecenasem publikacji jest Urząd Miasta Zakopane i spółka Polskie Koleje Linowe S.A. Współwydawcą pozycji jest Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego.

"Rocznik Podhalański" był pierwszym naukowym czasopismem wydawanym na Podhalu, którego pomysłodawcą (w roku 1913) i redaktorem pierwszego tomu był Bronisław Piłsudski. Ponieważ w 2016 roku obchodziliśmy 150. Rocznicę urodzin Piłsudskiego, tom XI "Rocznika Podhalańskiego" jest wyrazem wdzięczności temu zasłużonemu twórcy Sekcji Ludoznawczej Towarzystwa Tatrzańskiego i etnografowi, który pracował na rzecz Muzeum Tatrzańskiego.

 
Rocznik Podhalański - tom XI: 2016. Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego,
Zakopane 2016, s. 688, il. 179, w tym 64 barwne.
 
 


wydrukuj dokument    ::   
 

1999-2017 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl