Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
KONKURS NA KOMIKS HISTORYCZNY

  

 

 

Zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja, licea, technika i szkoły zawodowe do wzięcia udziału w konkursie na komiks historyczny. Tematem komiksu są epizody zakopiańskie z życia Heleny Modrzejewskiej, Wandy Gentil-Tippenhauer, Witkacego lub Kornela Makuszyńskiego (do wyboru jedna postać).

 

Ważna dla nas jest zgodność z faktami historycznymi, wykorzystanie sytuacji, anegdot, charakterów postaci historycznych. Zakładamy oczywiście dowolność w dialogach i dopuszczamy wplecenie wątków czy postaci fikcyjnych. W każdym przypadku prosimy o kilka zdań komentarza i bibliografię lub wskazanie źródeł inspiracji (może to też być opowieść rodzinna).

Zachęcamy do tego, żeby prace były wykonywane w 2 - 3 osobowych zespołach, ale prace indywidualne lub wykonane przez całą klasę też przyjmujemy.

Jako uhonorowanie najlepszych prac, poza nagrodami rzeczowymi, planujemy zrobienie niskonakładowej publikacji złożonej z kilku najlepszych komiksów. Zastrzegamy sobie, że jeśli nie będzie prac na odpowiednim poziomie, publikacja nie ukaże się.

Prace prosimy dostarczyć do 2 czerwca 2017 roku do działu edukacji Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10. Wyniki konkursu ogłosimy 19 czerwca 2017 roku, wtedy również podamy datę rozdania nagród.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kryteriami oceniania.

 
 


wydrukuj dokument    ::   
 

1999-2017 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl