Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

WYSTAWA BRONISŁAW PIŁSUDSKI (1866-1918) – NIEZWYKŁY BRAT MARSZAŁKA

 

11 czerwca – 13 listopada 2016 roku
Galeria Sztuki XX wieku, willa Oksza
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Przypadająca 2 listopada 2016 roku 150. rocznica urodzin Bronisława Piłsudskiego jest doskonałą okazją, aby przypomnieć tego niezwykłego człowieka – wybitnego naukowca, badacza i muzealnika. Zapraszamy na wystawę „Bronisław Piłsudski – niezwykły brat Marszałka”.


  

Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: PROJEKCJA CYKLU FILMÓW JERZEGO SURDELA „DWÓCH”, „ODWRÓT”, „AKCJA”

 

27 maja 2016 (piątek), godz. 18:00
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak zaprasza na projekcję cyklu filmów Jerzego Surdela „Dwóch”, „Odwrót”, „Akcja”.


  

DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

Z okazji Dnia Dziecka (środa 1 czerwca 2016) Muzeum Tatrzańskie przygotowało dla dzieci specjalny program. Zapraszamy serdecznie grupy szkolne i rodziny na bezpłatne warsztaty i spotkania. Przewidziane są zabawy i warsztaty dla dzieci od 6 lat do 18 oraz spotkanie z Krzysztofem Trebunią-Tutką dla dzieci z rodzicami czy dziadkami. Wydarzenie będzie stanowić okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego. Poniżej prezentujemy program.


  

NOC MUZEÓW W MUZEUM TATRZAŃSKIM - PRAWDZIWY RARYTAS DLA MIŁOŚNIKÓW HISTORII I SZTUKI POD GIEWONTEM

 

Przede wszystkim 14 maja 2016 (sobota) od 20.00 do 24.00 wstęp do wszystkich zakopiańskich filii Muzeum Tatrzańskiego będzie bezpłatny. Natomiast zwiedzanie trzeba będzie zaplanować gruntownie, gdyż program jest bardzo intensywny a odległości między naszymi filiami są znaczne. Z jednej strony taka sytuacja powoduje, że zwiedzający mogą odetchnąć świeżym powietrzem i nabrać sił przed kolejnymi punktami programu, a z drugiej istnieje ryzyko absencji, kolizji i spóźnień. Sugerujemy korzystanie w ten wieczór ze zmechanizowanych środków transportu aby zmieścić się w wyznaczonych ramach czasowych.


  

PASTERSKIE MELODIE - KRZYSZTOF TREBUNIA-TUTKA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

1 czerwca 2016 r. godz. 16:00
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Krupówki 10
 

Krzysztof Trebunia-Tutka barwnie opowie o podhalańskich instrumentach pasterskich, ich pochodzeniu i funkcjach dawnych i współczesnych. Usłyszymy dźwięki rogu, trombity, fujar i piszczałek, którymi kiedyś rozbrzmiewały hale i doliny. Ożyją grane na złóbcokach staroświeckie, sabałowe nuty. Wstęp wolny.


  

OTWARCIE WYSTAWY "NINECZKA I WITKACY – ZGINIEMY MARNIE OBOJE BEZ SIEBIE. JADWIGA Z UNRUGÓW I STANISŁAW IGNACY WITKIEWICZOWIE"

 

14 maja (sobota) 2016, godz. 19:00
Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, Droga na Koziniec 8
 

Wystawa o historii małżeństwa Witkiewiczów, które trwało od wiosny 1923 roku aż do samobójczej śmierci Witkacego 18 września 1939 r. Prezentowane fotografie w większości wykonane przez Witkiewicza przedstawiają artystyczne portrety Niny oraz wiele sytuacji z ich życia w Zakopanem, podczas wycieczek w Tatry oraz w jej mieszkaniu na Brackiej 23 w Warszawie.


  

TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

31.05 - 05.06.2016

W ramach promowania przystosowania Muzeum Tatrzańskiego do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne, zapraszamy wszystkich, wraz z opiekunami, do zwiedzania naszych trzech filii:


  

DZIEŃ NARCIARZA

 

30 kwietnia 2016 (sobota), początek godz. 12:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Na miłośników narciarstwa, jego historii, ski-touringu i free-ridu czeka niedługo nie lada gratka. 30 kwietnia (sobota) w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 odbędzie się Dzień Narciarza. Planujemy spotkania z ciekawymi ludźmi nart, pokazy filmów narciarskich i drewnianych nart. To najważniejsze wydarzenie towarzyszące wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”.


  

WYSTAWA „SZOSTAK. SZKICE TATRZAŃSKIE”

 

30 września - 30 października 2016 r.
Galeria Sztuki XX wieku, willa Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Wystawa z cyklu prezentującego dorobek współczesnych artystów ze środowiska zakopiańskiego. Karol Gąsienica Szostak (ur. 1962), ukończył PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, a następnie studia artystyczne na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie (dyplom w 1988 r. w pracowni prof. Jana Kucza). Później pracował w tejże uczelni w charakterze asystenta. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1990 mieszka w Zakopanem (gdzie m.in. prowadził zajęcia z rzeźby w PLSP), od 2008 roku jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Uprawia rzeźbę, malarstwo i rysunek.

  

WYSTAWA "NAJPIĘKNIEJSZY ZABYTEK W TWOIM OTOCZENIU"

 

6 października – 30 stycznia 2017
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Wystawa "Najpiękniejszy zabytek w Twoim otoczeniu" jest pokłosiem dorocznego konkursu plastycznego z cyklu "Zabytki architektury Zakopanego i Podhala" dla dzieci i młodzieży organizowanego przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" i Towarzystwo Opieki nad Zabytkami we współpracy z Muzeum Tatrzańskim.


  

„PIERWSZE ZJAZDY…” SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART – CZAS PIONIERÓW. NARCIARSTWO POLSKIE DO 1914 R.”

 

22 kwietnia 2016 (piątek), godz. 18:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Zjazd jest ukoronowaniem narciarstwa, największą przyjemnością „białego szaleństwa”, czymś wspaniałym dla dobrego technika, a udręką dla narciarskiego patałacha. Po „śladzie” wykreślonym na śniegu można czytać jak z karty o charakterze człowieka, który ten ślad założył. Narciarski esteta nie niszczy śladu sąsiada, jedzie obok, a jego ślad składa się z wycyrklowanych krystjanii o idealnie takim samym promieniu skrętu.


  

CZARNE NA BIAŁYM: PROMOCJA KSIĄŻKI „ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW. SPRAWA GRZEGORZA PRZEMYKA” CEZAREGO ŁAZAREWICZA I SPOTKANIE Z AUTOREM

 

4 maja 2016 (środa), godz. 18:00
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu CZARNE NA BIAŁYM z udziałem Cezarego Łazarewicza autora książki „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”.


  

GRZEGORZ PECUCH „MOJE RZEŹBY ROSNĄ W LESIE”

 

26 czerwca - 2 października 2016 r.
Galeria Władysława Hasiora
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

Od 26 czerwca do 2 października zapraszamy do Galerii Władysława Hasiora na wystawę rzeźb znanego zakopiańskiego rzeźbiarza Grzegorza Pecucha. Na ekspozycji można zobaczyć dzieła ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, a także z kolekcji prywatnej, w tym także prace nigdy nie prezentowane.


  

„PORTRET OLIMPII ŚLIZOWSKIEJ” AUTORSTWA WITKACEGO

 

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Trzecia co do wielkości w Polsce kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, która znajduje się w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, wzbogaciła się o kolejny interesujący obraz. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zakupiony został pastelowy portret przedstawiający Olimpię Ślizowską.


  

DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI 2016 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

23 kwietnia 2016 (sobota), godz. 12:00
Muzeum stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

„Muzeum na ogół kojarzy się z wielkimi, chłodnymi salami, na ścianach których wiszą piękne obrazy w towarzystwie znakomitych rzeźb. Dzieła, które otacza niczym niezmącona cisza, budzą powszechny szacunek i podziw. Czy jednak muzeum to tylko obrazy i rzeźby? Muzeum to miejsce, gdzie schronienie znajdują również przedmioty drobne i delikatne, których urodę można dostrzec tylko po uważnym przyjrzeniu się. Przedmioty, które nie tylko zdobiły, ale też służyły, przedmioty, które powstały z zamiłowania do piękna i chęci otaczania się nim na co dzień.”

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (106-120)(121-135)(136-150)(151-165)(166-180) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl