Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Informacje praktyczne

  Aktualności

     Archiwum

     Newsletter

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie

  Rada Muzeum

  Zamówienia Publiczne

  Praca

  Mapa serwisu

  Kontakt

  Linki

  
 
    

  

PROMOCJA ALBUMOWEGO KATALOGU "WITKACY. KOLEKCJA PRAC STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM W ZAKOPANEM"

 

3 czerwca (sobota) godz. 17
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na promocję albumu „Witkacy. Kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem”. Album jest efektem akcji "Adopcja Witkacego", podczas której każdy mógł zaadoptować dzieło artysty i przyczynić się do powstania publikacji. Wydanie albumu było możliwe, tylko i wyłącznie, dzięki bezcennemu wsparciu wielu "Rodziców Adopcyjnych", którym chcemy podziękować podczas promocji. W spotkaniu udział weźmie także autorka, znawczyni twórczości plastycznej Witkacego – dr Anna Żakiewicz. Podczas promocji album będzie do nabycia w promocyjnej cenie. Do zobaczenia!


  

POKAZ FILMÓW W REŻYSERII ROBERTA ŻURAKOWSKIEGO I BARTOSZA SZWASTA

 

24 czerwca godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na pokaz filmów w reżyserii Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta poświęconych ludziom gór. Poznamy historie Jerzego Hajdukiewicza, Tadeusza Gąsienicy-Giewonta oraz Piotra Malinowskiego, ich największe osiągnięcia górskie, dokonania ratownicze – nie zabraknie wrażeń i emocji. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski!

  

OTWARCIE SZLAKU ZNAKOMITYCH ZAKOPIAŃCZYKÓW

 

16 czerwca (piątek) godz. 11
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie i Miasto Zakopane serdecznie zapraszają na otwarcie Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków. Po uroczystej inauguracji wyruszą dwa spacery, w towarzystwie twórców projektu, wytyczone trasą dedykowaną osobom zasłużonym dla naszego miasta. Jedną grupę poprowadzi dr Zbigniew Moździerz, drugą Maciej Krupa. Punktami charakterystycznymi spaceru będą: Stary Cmentarz, Krupówki, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego. Spacer zakończy się w willi Oksza. Nie bójmy się niepogody - w razie deszczu Zakopiańskie Centrum Kultury zapewni dzielnym wędrowcom peleryny przeciwdeszczowe! Zapraszamy, udział w wydarzeniu jest bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego)

  

Z PASJI DO GÓR

 

17 czerwca (sobota) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Zamoyskiego 25
 
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone dawnemu Zakopanemu, taternictwu, narciarstwu i górom. W pierwszej części spotkania wystąpi znana zakopiańska ski-alpinistka, Anna Tybor, która opowie o swojej górskiej pasji, przygodzie ze sportem, o tym jak trenuje. Zaprezentuje też filmy z zawodów i sprzęt na którym startuje.

  

WYSTAWA POPLENEROWA STUDENTÓW WARSZAWSKIEJ AKADEMII PEDAGOGIKI SPECJALNEJ

 

20 maja - 18 czerwca
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na wystawę poplenerową studentów warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej "Pracuję od tygodnia i mam tylko czarną skrzynkę z ziemią". Wszystkie prace, które prezentujemy na wystawie powstały w wyniku tygodniowego pleneru artystycznego prowadzonego przez pracownika Muzeum Tatrzańskiego oraz artystów Monikę Masłoń i Daniela Rumiancewa w dawnej pracowni Mistrza.

  

 

 
 
Spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
 
pełnych pięknych wzruszeń
 
oraz
 
radości płynącej z rodzinnych spotkań
 
 
 
życzą dyrekcja i pracownicy Muzeum Tatrzańskiego
im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

  

SPOTKANIE AUTORSKIE Z NATACHĄ HENRY

 

22 maja (poniedziałek) godz. 17
gmach główny
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na niezwykłe spotkanie autorskie, tym razem, z francuską dziennikarką i historyczką Natachą Henry. Podczas spotkania autorka opowie o książce poświęconej losom Marii i Bronisławy Skłodowskich pt. "Uczone siostry. Rodzinna historia Marii i Broni Skłodowskich". Książka jest wyjątkowa, ponieważ z perspektywy pisarki francuskiej poruszone są w niej wątki biograficzne dwóch sióstr - ich wzajemne relacje, rozterki, trudy w zdobywaniu wykształcenia oraz przecieranie szlaków na obczyźnie. Serdecznie zachęcamy do lektury i zapraszamy na spotkanie, do zobaczenia!

  

WYNIKI KONKURSU Z NOCY MUZEÓW

 

Podczas Nocy Muzeów w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, na wystawie karykatur autorstwa Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza, odbył się konkurs dla zwiedzających. Bardzo miło nam ogłosić wyniki konkursu!


  

SPOTKANIE AUTORSKIE Z BEATĄ GOŁEMBIOWSKĄ

 

12 maja (piątek) godz. 18
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską, która opowie o książce inspirowanej miłością do Tatr i Podhala pt. "Malowanki na szkle".

  

NOC MUZEÓW 2017 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

20 maja (sobota) godz. 20.00-24.00

Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na Noc Muzeów 2017. Oprócz niepowtarzalnego zwiedzania z przewodnikiem, jak co roku, nie zabraknie wydarzeń związanych z tematyką górską oraz spotkań poświęconych sztuce i twórczości zakopiańskiej.

Startujemy o godzinie 20 (z wyjątkiem dzieci, dla których wydarzenia rozpoczną się już o godz. 16 oraz wernisażu o godz. 18). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00. Wstęp bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego), do zobaczenia!


  

MAJÓWKA W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na majową alternatywę od krupówkowego tłoku. Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba będą czynne 1 (poniedziałek)  i 2 maja (wtorek) od godziny 9 do godziny 17. Od środy, 3 maja, czynne będą wszystkie filie Muzeum Tatrzańskiego.


  

WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI

 

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na 8. Warszawskie Targi Książki, które odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie i potrwają od czwartku (18 maja) do niedzieli (21 maja). Stoisko Muzeum Tatrzańskiego będzie zlokalizowane 120/D20. Godziny otwarcia stoiska:


  

ALBUMOWY KATALOG "WITKACY. KOLEKCJA PRAC STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W MUZEUM TATRZAŃSKIM W ZAKOPANEM" JUŻ W SPRZEDAŻY

 

Ukazała się najbardziej wyczekiwana premiera tej wiosny - Album jest efektem akcji "Adopcja Witkacego", podczas której każdy mógł zaadoptować dzieło artysty i przyczynić się do powstania publikacji. Wydanie albumu było możliwe dzięki bezcennemu wsparciu wielu "Rodziców Adopcyjnych". Książka nie tylko prezentuje prace Stanisława Ignacego Witkiewicza znajdujące się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego, lecz także szerzej rysuje sylwetkę artysty - wprowadza czytelnika w zagadnienia jego twórczości plastycznej, pokrótce omawia życiorys, kreśli jego relacje towarzyskie oraz przedstawia najważniejsze i najciekawsze osobistości z grona zakopiańskich klientów jednoosobowej Firmy Portretowej "S.I. Witkiewicz". W książce przedstawiona jest także historia muzealnego zbioru oraz omówione jego znaczenie na tle całości twórczości artysty. Zachęcamy do lektury! Patronem TVP Kraków.


  

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROBERTEM PIWKOWSKIM

 

21 kwietnia (piątek) godz. 18
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie we współpracy z Oddziałem Tatrzańskim PTTK w Zakopanem oraz Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zapraszają na spotkanie autorskie z Robertem Piwkowskim, który opowie o książce "Odznaki przewodników tatrzańskich". Spotkanie poprowadzi Wiesław Wójcik. Zapraszamy!

  

SZKICOWNIK PODRÓŻY DO TATR

 

7 kwietnia (piątek) godz. 17
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej Tatrzańskiej Czytelni Szkicowników "Szkicownik podróży do Tatr". Wystawa jest efektem pracy grupy artystów różnych środowisk twórczych, prezentowane będą prace artystów związanych między innymi z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie oraz z Instytutem Sztuk Pięknych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zapraszamy!
Bieżące pozycje
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
 

1999-2017 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl