Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: PROJEKCJA FILMÓW „CIAO MARTINA” ORAZ „ANNAPURNA NA LEKKO” W REŻ. DARKA ZAŁUSKIEGO

8 kwietnia 2016 (piątek), godz. 18:00

Kino Górskie w Muzeum Tatrzańskim serdecznie zaprasza na pokaz dwóch filmów Darka Załuskiego „Ciao Martina” oraz „Annapurna na lekko”. Spodziewana jest obecność reżysera i autora zdjęć.

Pełnych spokoju i szczęścia

Świąt Wielkanocnych,

niosących wytchnienie od codziennych spraw

i radość przebywania w rodzinnym gronie

życzą dyrekcja i pracownicy Muzeum Tatrzańskiego

im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

WYSTAWA PLENEROWA „WITKIEWICZ I WITKACY. DWA ZAKOPIAŃSKIE POKOLENIA” W KRAKOWIE

8-22 kwietnia 2016 r.
Kraków, Galeria Krakowska – Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Niewielka ekspozycja, składająca się w głównej mierze z archiwalnych fotografii, należących do Muzeum Tatrzańskiego, opisuje w skrócie biografie i relacje Stanisława Witkiewicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza, a przede wszystkim traktuje o ówczesnych i współczesnych, istotnych dla Zakopanego i jego mieszkańców problemach, jak stosunek do miasta i gór, relacje z kulturą, architektura, zakopiańska dziwność istnienia.

PRODUCENCI NART - ZUBEK, BUJAK, SCHIELE I INNI

31 marca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00

Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają na kolejny wieczór narciarski na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego tym razem opowie o słynnych producentach nart z zamierzchłych dziejów Zakopanego.

SPOTKANIE Z OKAZJI 35-LECIA GALERII SZTUKI NA KOZIŃCU

2 kwietnia 2016 r. (sobota), godz. 11:00

5 września 1981 r. Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich otworzyła swoje podwoje, jako filia Muzeum Tatrzańskiego, wernisażem wystawy „Kolekcji Kobierców Wschodnich ze Zbioru Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich” daru Anny Piotrowicz Kulczyckiej.

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „MAGIA NART – CZAS PIONIERÓW. NARCIARSTWO POLSKIE DO 1914 R.” W WILLI OKSZA

17 marca 2016 r. (czwartek), godz. 11.00

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, gdzie komisarz wystawy – Wojciech Szatkowski oprowadzi po ekspozycji „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”

SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART”: MAKSYMILIAN DUDRYK „MAKS” – NARCIARZ Z KARPACKIEJ GRANI

17 marca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00

Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na spotkanie na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.”, które poprowadzi Wojciech Szatkowski.

CZARNE NA BIAŁYM: PROMOCJA KSIĄŻEK "HAVEL. ZEMSTA BEZSILNYCH" I „HRABAL. SŁODKA APOKALIPSA” ALEKSANDRA KACZOROWSKIEGO I SPOTKANIE Z AUTOREM

18 marca 2016 r. (piątek), godz. 18:00

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Wydawnictwo Czarne oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu CZARNE NA BIAŁYM.

K O N C E R T MUZYKI KLASYCZNEJ NA OBÓJ, ORKIESTRĘ ELEKTRYCZNĄ ORAZ PROJEKCJA OBRAZÓW W RAMACH JUBILEUSZU 70-LECIA PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W ZAKOPANEM

19 marca 2016 r. (sobota), godz. 18:00

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz
Zespół Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem

zapraszają na

K O N C E R T
muzyki klasycznej
na obój, orkiestrę elektryczną
oraz projekcję obrazów

w ramach Jubileuszu 70-lecia
Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia
im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem

PANEL DYSKUSYJNY - ARCHITEKTURA NA OBSZARACH CHRONIONYCH

Szymon Ziobrowski
dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego

ma zaszczyt zaprosić na
panel dyskusyjny dotyczący
nowych punktów wejścia do TPN
oraz architektury na obszarach chronionych

Poniedziałek 21 marca, godzina 18.00

Dworzec Tatrzański
Krupówki 12, Zakopane

Z CYKLU KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM: POKAZ FILMU „JUREK” W REŻ. PAWŁA WYSOCZAŃSKIEGO

11 marca 2016 r. (piątek), godz. 18.00

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie i projekcję filmu z cyklu Kino górskie w Muzeum Tatrzańskim.

OTWARCIE WYSTAWY „ZA GÓRĄ – HISTORIA CERKWI W ŁOPIENCE”

13 marca 2016 r. (niedziela) godz. 13:00

Muzeum Tatrzańskie oraz Towarzystwo Karpackie mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Za górą - historia cerkwi w Łopience", opowiadającej o ostatnich 90 latach istnienia Łopienki. O miejscu szczególnym, będącym największym bieszczadzkim greckokatolickim sanktuarium Maryjnym.

WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI!

Lubisz obcować z kulturą i sztuką? Interesujesz się historią oraz tradycją Podhala i chcesz je lepiej poznać? A może szukasz odpowiedniego miejsca do odbycia praktyki szkolnej lub studenckiej?

Mamy ofertę dla Ciebie! Muzeum Tatrzańskie poszukuje osób chętnych do stałej i czasowej współpracy z poszczególnymi filiami oraz biblioteką muzealną. Zapewniamy sporo ciekawych wrażeń, możliwość zdobycia cennych doświadczeń i uczestniczenia w niecodziennych wydarzeniach.

„MAGIA NART” – KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

14 marca – 25 kwietnia 2016 r.

Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w organizowanym na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.” konkursie dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

IV DNI LAWINOWO-SKITUROWE

09-10 kwietnia 2016 r.
Dolina Pięciu Stawów Polskich

Wiosną, w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z darmowych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.
Pierwszy «« (136-150)(151-165)(166-180)(181-195)(196-210) »» Ostatni