MARTWE I ŻYWE. MALARSTWO ANNY WOJAK

30 stycznia - 14 marca 2010

ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane

Wystawa Anny Tarnowskiej Wojak, absolwentki zakopiańskiego Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara, otwiera cykl spotkań ze sztuką współczesną w Muzeum Tatrzańskim w roku 2010.

WYSTAWY CZASOWE MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ROKU 2010

Przedstawiamy plan wystaw czasowych Muzeum Tatrzańskiego na rok 2010. Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że będą Państwo częstymi gośćmi w naszym Muzeum, zarówno na wystawach czasowych, jak i stałych w gmachu głównym przy Krupówkach oraz 9 filiach Muzeum Tatrzańskiego.

PARTNERZY, SPONSORZY, PATRONI MEDIALNI ORAZ DARCZYŃCY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ROKU 2009

W jubileuszowym roku 2009 Muzeum Tatrzańskie zostało wsparte w organizacji wydarzeń muzealnych przez wiele osób i instytucji. Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc.

PROGRAMY MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO 2009 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

W roku 2009 Muzeum Tatrzańskie realizowało dwa zadania w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
- zadanie "Wystawa Tatry - czas odkrywców w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem" w ramach programu "Dziedzictwo kulturowe" - kwota przyznanej dotacji 38000 zł.
- zadanie "Wystawa Tatry - czas odkrywców w Museo della Montagna w Turynie, Włochy" w ramach programu "Promocja kultury polskiej za granicą" - kwota dotacji 73481 zł.

WYSTAWA „TATRY – CZAS ODKRYWCÓW” W TURYNIE

26 listopada 2009 r. wystawa „Tatry – czas odkrywców” została otwarta w Museo Nazionale della Montagna w Turynie we Włoszech. Osobą, którą koordynowała projekt z ramienia Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem była Anna Wende-Surmiak.

WYSTAWA "TATRY - CZAS ODKRYWCÓW" PO WŁOSKU

25 października w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu zakończyła się jubileuszowa wystawa Muzeum Tatrzańskiego "Tatry - czas odkrywców". 26 listopada 2009 została ona otwarta w Museo Nazionale della Montagna w Turynie we Włoszech.

JUŻ WKRÓTCE DZIEŃ PATRONA MUZEUM

Doktor Tytus Chałubiński jest patronem naszego Muzeum. W sobotę 24 października zapraszamy na Dzień Patrona Muzeum Tatrzańskiego, który będzie jednocześnie finałem roku jubileuszowego 120-lecia Muzeum Tatrzańskiego.

PIERWSZA CZĘŚĆ DNI DZIEDZICTWA 2009 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

W dniach 18 i 19 września w Muzeum Tatrzańskim odbyła się pierwsza część Dni Dziedzictwa 2009.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2009 w Muzeum Tatrzańskim

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza zwiedzających indywidualnie oraz grupy szkolne do udziału w wydarzeniach muzealnych, które przygotowane zostały z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2009. W tym roku Dni Dziedzictwa w Muzeum Tatrzańskim odbywają się pod hasłem „Od Stanisława Witkiewicza do „Witkacego”...

ŻYWIOŁY HASIORA - PRZEGLĄD FILMÓW

Zapraszamy 11 lipca (sobota) godz. 17:00 do Galerii Władysława Hasiora
Zakopane ul. Jagiellońska 18b

PROMOCJA ALBUMU "STANISŁAWA WITKIEWICZA STYL ZAKOPIAŃSKI"

Również 1 lipca, bezpośrednio po otwarciu nowej filii Muzeum Styl zakopiański - inspiracje około godz. 18.00, Muzeum Tatrzańskie zaprasza do willi Koliba na promocję albumu Stanisława Witkiewicza styl zakopiański z udziałem wydawcy - Pana Bogdana Szymanika, Dyrektora Wydawnictwa BOSZ,  oraz autorów - Teresy Jabłońskiej, Lecha Szurkowskiego i Piotra Droździka. Promocję poprowadzi Pan Michał Jagiełło.

ZYGMUNT JANUSZEWSKI. GÓRA ZNACZEŃ

25 lipca 2009 - 27 września 2009

ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane

Wystawa obejmuje grafiki unikatowe i rysunki z lat 2000 – 2008. Splecione wątki znaków, symboli, z krajobrazem i motywami z gór, pełne wewnętrznych emocji i przeżyć, budują semiotyczny pejzaż. Tajemnicza siła Tatr tkwi w splocie dziejów obrazu, ludzkich losów, literatury, współczesnych skojarzeń wobec tradycji oraz indywidualnej interpretacji formy i znaku.

FILIA MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W XIX-WIECZNEJ CHAŁUPIE PRZY DRODZE DO ROJÓW 6

Dokładnie w 120. rocznicę otwarcia Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, 1 lipca 2009 roku rozpoczęła działalność  kolejna filia Muzeum ze stałą wystawą Styl zakopiański – inspiracje. Jej celem jest pokazanie korzeni stylu zakopiańskiego, którymi były: budownictwo, sztuka i rzemiosło ludowe, a także powstające końcem XIX w. kolekcje etnograficzne, a zwłaszcza zbiór Marii i Bronisława Dembowskich.

LEKCJE MUZEALNE NA WYSTAWIE „TATRY – CZAS ODKRYWCÓW”

W czasie trwania wystawy „Tatry – czas odkrywców” (17 maja – 25 października 2009) w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu odbyło się 36 lekcji muzealnych, w których wzięło udział 831 dzieci i młodzieży.

TATRY - CZAS ODKRYWCÓW

17 maja 2009 - 25 października 2009

ul. Koziniec 8, Zakopane

Jubileuszowa wystawa „Tatry – czas odkrywców”, zorganizowana w oparciu o gromadzone w Muzeum Tatrzańskim przez 120 lat kolekcje, przypomina, jak rozwijało się poznanie Tatr, i czym one były dla wielu pokoleń Polaków od pierwszej połowy XIX wieku do początków XX wieku.

Pierwszy «« (840-854)(855-869)(870-884)(885-899)(900-914) »» Ostatni