Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

„KOCHANY WUJASZKU” - ZAPRASZAMY DO LEKTURY NOWEGO WYDAWNICTWA MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ZAKOPANEM I MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SULEJÓWKU

 

Publikacja nosi tytuł „Kochany Wujaszku. Listy Bronisława Piłsudskiego do Stanisława Witkiewicza”. Powstała w związku ze 150. rocznicą urodzin polskiego pioniera etnografii, badacza znanego nie tylko w Polsce, ale na świecie.


  

KRZYSZTOF LUDWIN. KOLORY PODHALA

 

29 lipca – 2 października  2016
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w wili Koliba
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Wystawa prac Krzysztofa Ludwina, malarza, architekta i nauczyciela akademickiego z Krakowa. Ten niezwykły kolorysta, w swych pracach najchętniej sięga po technikę akwareli, w której osiągnął prawdziwe mistrzostwo. Jego prace powstają głównie podczas licznych plenerów malarskich, w których uczestniczy. Takie właśnie prace prezentujemy na wystawie, która w całości poświęcona jest Podhalu - jego pejzażom i architekturze. 


  

„NIEOBECNE MIASTO. PRZEWODNIK PO NIEZNANYM ZAKOPANEM”

 

Najnowsza książka Macieja Krupy, Piotra Mazika oraz Kuby Szpilki "Nieobecne miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem" wydana została przez Wydawnictwo Czarne przy współpracy Muzeum Tatrzańskiego – z naszych zbiorów pochodzi dziewięćdziesiąt archiwalnych, mało znanych zdjęć zdobiących strony tego nietypowego przewodnika.


  

OLGA WOJAKOWA - MISS ZAKOPANEGO 1925. PORTRETY WITKACEGO

 

21 maja - 26 września 2016
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu osiem wizerunków autorstwa Witkacego. Sześć z nich przedstawia Olgę Wojakową z Machalskich, dwa zaś osoby z nią spokrewnione (jedną z nich jest Maria Machalska-Rudnikowa, jej siostra, drugim jej syn Włodzimierz). Pani Olga, pochodząca z zamożnej ziemiańskiej rodziny, do Zakopanego przeprowadziła się po ślubie. Uroda przyniosła jej m.in. tytuł Miss Zakopanego w 1925 roku, a także zainteresowanie Witkacego.


DOFINANSOWANIE PRAC KONSERWATORSKICH 107 OBRAZÓW NA SZKLE ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

 

W Muzeum Tatrzańskim trwa realizacja ostatniego etapu długofalowego projektu zabezpieczania jednej z najcenniejszych i najstarszych kolekcji muzealnych dawnego malarstwa ludowego na szkle. Zbiór liczy 462 obrazy olejne na szybach szklanych i lustrzanych, pochodzących z różnych warsztatów z XVIII i XIX w.


  

KSIĄŻKA „MAGIA NART”

 

„Magia nart” to opowieść o prawdziwej pasji, a zarazem pierwsza tak kompletna próba spisania historii tatrzańskiego narciarstwa. Fascynująca wycieczka, a właściwie, trwająca wiele lat, wyprawa przez tatrzańskie stoki. Zaczyna się w 1888 roku kiedy pionier polskiego narciarstwa Stanisław Barabasz zleca wykonanie swoich pierwszych nart. Kończy ponad sto lat później wraz ze śmiercią jednego z najwybitniejszych trenerów w historii polskiego narciarstwa – Tadeusza Kaczmarczyka.


  

OTWARCIE WYSTAWY P.T. "ANDRZEJ GAŁEK - MIĘDZY MALARSTWEM A ARCHITEKTURĄ"

 

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego
im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Anna Wende-Surmiak
 
ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy p.t.
 
Andrzej Gałek
Między malarstwem a architekturą
 
15 kwietnia (piątek) 2016 roku
o godz. 18.00
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 
Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny

  

U RODZINY. WYSTAWA PLENEROWA STUDENTÓW KRAKOWSKIEJ AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH

 

14 maja – 18 czerwca 2016
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane,
ul. Jagiellońska 18b
 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie serdecznie zapraszają na wystawę plenerową studentów krakowskiej ASP.


  

ADOPCJA WITKACEGO

 

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej akcji – oto niepowtarzalna okazja aby zaadoptować jedną z 86 prac Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” znajdujących się w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.


DOFINANSOWANIE PROJEKTU „FONOTEKA TATRZAŃSKA” ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

 

Siedem dekad, które upłynęło od zakończenia II Wojny Światowej, dwa pokolenia, to okres niezwykle głębokich przemian kulturowych i cywilizacyjnych. Jednym z wymiarów tego procesu jest zacieranie się granic pomiędzy kulturą ludową a wysoką, masową i elitarną, światem miasta i wsi, oraz tworzenie się regionalnego wymiaru kultury, którego tradycja powstaje poprzez odwołanie do różnych sposobów istnienia.


  

BON KULTURY 2016 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

 

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do skorzystania z zajęć interaktywnych w ramach kolejnej edycji projektu „Bon Kultury” w Muzeum Tatrzańskim. W tym roku oferujemy zajęcia: „Z aparatem wśród sztuki” w Galerii Władysława Hasiora, „Rozruszać Koziołka Matołka” w Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz „Egzotyczna podróż etnograficzna” w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Małopolskiego w wysokości 75% zajęcia są w bardzo atrakcyjnych cenach.


  

JESZCZE TEGO LATA MUZEUM TATRZAŃSKIE BĘDZIE SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM KOLEJNEGO OBRAZU STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA

 

Zadanie to dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wkrótce zamieścimy szerszą informację na ten temat oraz zaprosimy Państwa na uroczystą prezentacje zakupionego obrazu.


  

PROMOCJA KSIĄŻKI "NIEOBECNE MIASTO"

 

13 sierpnia (sobota) 2016, godzina 20:00
Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Krupówki 10

Wydarzenie w ramach zakopiańskiego Festiwalu Książek. Po raz pierwszy zaprezentowana zostanie najnowsza książka Macieja Krupy, Piotra Mazika oraz Kuby Szpilki "Nieobecne miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem".


  

CZARNE NA BIAŁYM: PROMOCJA KSIĄŻKI PAWŁA SMOLEŃSKIEGO „ZIELONE MIGDAŁY, CZYLI PO CO ŚWIATU KURDOWIE” I SPOTKANIE Z AUTOREM

 

6 kwietnia 2016 r. (środa), godz. 18:00
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 
Muzeum Tatrzańskie, Wydawnictwo Czarne oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu CZARNE NA BIAŁYM z udziałem PAWŁA SMOLEŃSKIEGO autora książki ZIELONE MIGDAŁY, CZYLI PO CO ŚWIATU KURDOWIE. Rozmowę z autorem poprowadzi Maciej Krupa.

  

„PIONIEROM NART…” – SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART…”

 

7 kwietnia 2016 r. (czwartek), godz. 18:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejny wieczór narciarski na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. 7 kwietnia o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone bardziej i mniej znanym pionierom narciarstwa w Tatrach. Wieczór poprowadzi Wojciech Szatkowski.
Bieżące pozycje
Pierwszy «« (121-135)(136-150)(151-165)(166-180)(181-195) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl