Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

     Archiwum

     Multimedia

     Tatrzańska publicystyka

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki





 



 
 








    

  

Ski Tour Fan w Dworcu Tatrzańskim

 

Spotkanie „Ski Tour Fan”, które odbyło się 15 kwietnia w Dworcu Tatrzańskim, zostało zorganizowane w ramach Memoriału im. Piotra Malinowskiego, będącego w tym roku także finałem Pucharu Świata w ski-alpinizmie. Głównymi punktami programu były promocja książki Wojciecha Szatkowskiego „Tatry-przewodnik skiturowy” oraz prezentacja poświęcona patronowi Memoriału Piotrowi Malinowskiemu.

  

O KSIĘDZU KAROLU WOJTYLE W MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO

 

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, Muzeum Tatrzańskie zorganizowało 14 kwietnia w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba prelekcję Ks. Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Jego kontakty z górami i góralami. Odczyt, wzbogacony pokazem przeźroczy, wygłosił dr Jerzy M. Roszkowski.

  

WIECZÓR FOTOGRAFICZNO-FILMOWY "SPOTKANIE Z FREESTYLEM"

 

Pierwsza i jedyna w Zakopanem okazja, aby spotkać w jednym miejscu i o jednej godzinie tylu zawodowców i entuzjastów związanych z freestylem oraz podyskutować z nimi o ich pasji i pracy.

  

RAZEM OGLĄDALIŚMY TE DRZEWA. ANTONI RZĄSA W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA

 

Wystawa czynna: 4 grudnia 2010 - 27 lutego 2011
 
Galeria Władysława Hasiora
ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane
 
W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych Zakopane było jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Polski. W tym czasie działało tu dwóch wybitnych rzeźbiarzy: Antoni Rząsa (1919-1980) i Władysław Hasior (1928-1999). W latach 1948-1952 uczęszczali oni do jednej klasy w otwartej na nowo przez Antoniego Kenara szkole artystycznej w Zakopanem. Po paru latach spotkali się w tejże szkole jako pedagodzy. Choć każdy z nich podążał własną drogą twórczą, łączyły ich pasja i praca. Wystawa-wizyta rzeźb Antoniego Rząsy w Galerii Władysława Hasiora jest próbą odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ mieli na siebie nawzajem ci dwaj niezwykli artyści...

  

NARCIARSKIM ŚLADEM STANISŁAWA BARABASZA...

 

W Dworcu Tatrzańskim odbył się kolejny wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, który poświęcony był postaci Stanisława Barabasza – pierwszego zakopiańskiego narciarza. Spotkanie odbyło się czwartek 24 lutego, a poprowadził je Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.


  

HARLEY-DAVIDSON, WYPRAWY TOPR I NARCIARSKIE „WYRYPY” – WIECZÓR O JÓZEFIE OPPENHEIMIE

 

W klubokawiarni w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 odbył się kolejny wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”. Jego głównym bohaterem był Józef Oppenheim (1887-1946) - kierownik TOPR w latach 1914 – 1939, narciarz, taternik i postać bardzo znana i lubiana w Zakopanem w okresie międzywojennym. Spotkanie poprowadził Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.


  

NIEZWYKŁY POWRÓT NART DO ZAKOPANEGO, CZYLI WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

 

Muzeum Tatrzańskie otrzymało ostatnio interesującą darowiznę. Nauczyciele i uczniowie z niemieckiego miasta Siegen przywieźli narty i kijki wyprodukowane w Zakopanem w latach dwudziestych w wytwórni nart Stanisława Zubka. Darczyńcą jest 84-letni Niemiec, Pan Sohlbach. Jaka jest historia tego niezwykłego powrotu?

  

KONFERENCJA PRASOWA W OKSZY

 

W pięknie odnowionej willi Oksza odbyła się w piątek 14 stycznia 2011 konferencja prasowa związana z zakończeniem projektu "Modernizacja Muzeum Tatrzańskiego oraz tworzenie Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza". Konferencja była dla zaproszonych gości pierwszą okazją, by obejrzeć willę Oksza po remoncie konserwatorskim, który zakończył się w grudniu 2010 roku.

  

UROCZYSTE OTWARCIE WYSTAWY ANTONIEGO RZĄSY

 

Muzeum Tatrzańskie oraz Galeria Antoniego Rząsy serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy "Razem oglądaliśmy te drzewa. Antoni Rząsa w Galerii Władysława Hasiora" w piątek 17 grudnia o godz. 18 w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b.

  

MUZEUM TATRZAŃSKIE W DWORCU TATRZAŃSKIM - WIECZÓR CZWARTY

 

Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na kolejny wieczór w Dworcu Tatrzańskim w czwartek 9 grudnia o godz. 18. Spotkanie STANISŁAW ZDYB. W KRĘGU WYRYPY NARCIARSKIEJ poprowadzi Wojciech Szatkowski.

  

POLKI NA NARTACH – WIECZÓR W DWORCU TATRZAŃSKIM

 

Kolejny wieczór z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim” zgromadził wielu zakopiańczyków, dla których czwartkowe spotkania z historią taternictwa i narciarstwa stały się już nową tradycją. W czwartek 24 marca Wojciech Szatkowski opowiadał o kobietach i ich narciarskiej działalności w Tatrach i nie tylko.

  

PASJA PRZESTRZENI. FOTOGRAFIE JARKA MOŻDŻYŃSKIEGO

 

Wystawa czynna: 12 listopada 2010 - 16 stycznia 2011
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego
im. St. Witkiewicza w willi Koliba
ul. Kościeliska 18, Zakopane
 
Jarek "Yarrek" Możdżyński to fotograf specjalizujący się w fotografii sportów ekstremalnych. Na wystawie zobaczymy 21 prac, których tematem przewodnim jest snowboard, deskorolka i narty oraz przestrzeń, w którą zostały wkomponowane.

  

PARTNERZY, SPONSORZY, PATRONI MEDIALNI ORAZ WSPÓŁPRACOWNICY MUZEUM TATRZAŃSKIEGO W ROKU 2010

 

W roku 2010 Muzeum Tatrzańskie zostało wsparte przez wiele osób i instytucji. Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc.

  

FREESTYLE W STYLU ZAKOPIAŃSKIM

 

Wystawa "Pasja przestrzeni. Fotografie Jarka Możdżyńskiego" stała się okazją do spotkania o snowboardzie, które odbyło się w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba w środę 29 grudnia 2010 roku. Wzięli w nim udział pasjonaci i zawodowcy tej dyscypliny sportowej oraz publiczność w różnym wieku, która zadawała wiele pytań.


WEJDŹ MIĘDZY MUZEA

 


Bieżące pozycje
Pierwszy «« (765-779)(780-794)(795-809)(810-824)(825-839) »» Ostatni
 

1999-2024 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl