Strona główna
Mapa serwisu
Kontakt
 
               
>>  Informacje praktyczne   |   Aktualności   |   Wystawy stałe   |   Wystawy czasowe   |   Edukacja    

  Aktualności

  Wystawy stałe

  Wystawy czasowe

     Galeria Sztuki na Kozińcu

  Bon Kultury

  Edukacja

  Kolekcje muzealne

  Historia Muzeum Tatrzańskiego

  Wydawnictwa

  Zapraszamy do współpracy

  Fundusze europejskie 2007-2013

  Fundusze europejskie 2014-2020

  Zamówienia Publiczne

  Linki

  
 
    

  

WYSTAWA „STREFA OCHRONNA” W RAMACH DRUGIEGO PLENERU ARTYSTYCZNEGO im. ANNY GÓRSKIEJ

 

25 października – 22 listopada 2015 r.
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 
Wystawa poplenerowa „STREFA OCHRONNA” prezentuje prace 14 artystów z Polski, Słowacji, Czeskiej Republiki oraz Niemiec, którzy pracowali wspólnie podczas drugiej edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego imienia Anny Górskiej.

  

WITKACY NA WAKACJACH. WYSTAWA Z KOLEKCJI MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO W SŁUPSKU

 

6 czerwca – 4 października 2015
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Można założyć, że wieść o „wakacjach w Zakopanem” zdziwiłaby i samego Witkacego, i krąg jego bliskich. Dla nas nie jest ona jednak zaskakująca, gdyż Witkacy już na dobre zadomowił się w Słupsku – mieście, które w granicach Polski znalazło się w 1945 roku.


  

WYSTAWA „WŁADYSŁAW KLAMERUS. RZEŹBA”

 

27 czerwca – 9 sierpnia 2015
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

„Rzeźbą jest dla Klamerusa każde trójwymiarowe kształtowanie formy, od klasycznej pracy w drewnie, kamieniu, glinie, wosku, brązie, po asamblaż z jednej strony i realizacje pomnikowe z drugiej”. /K. Krawczyk/


  

WYSTAWA „WITKACY VITKAC”

 

23 września 2015 – 29 lutego 2016
Dom Handlowy Vitkac
Warszawa, ul. Bracka 9
 

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem powstało z fascynacji niezwykłym miejscem, oddalonym od wielkich miast, osłoniętym przez naturę przed niepowołanymi spojrzeniami. Miejsce to za sprawą doktora z Warszawy Tytusa Chałubińskiego - od mniej więcej połowy XIX wieku zaczęło przyciągać coraz więcej amatorów nie tylko świeżego powietrza i malowniczych górskich widoków, ale też malarzy, literatów, muzyków, słowem wszelkiego autoramentu artystów.


  

WYSTAWA „NIKIFORY”

 

30 kwietnia – 7 czerwca 2015 r.
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

Wystawa Nikifory po raz pierwszy prezentowana była w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Jej druga odsłona, która jest pokazywana w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem została zorganizowana w ramach XLI Sympozjum Naukowego „Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna”.


  

WYSTAWA „JOANNA HASIOR. BIESZCZADZKI PEJZAŻ ŻYCIA”

 

28 marca – 26 kwietnia 2015 r.
Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Jagiellońska 18b
 

W ramach projektu „Tatry Bieszczadom. Bieszczady Tatrom” w Galerii Władysława Hasiora od 28 marca do 26 kwietnia bieżącego roku Muzeum Tatrzańskie prezentuje wystawę zatytułowaną „Joanna Hasior. Bieszczadzki pejzaż życia” poświęconą artystce.


  

WYSTAWA “KU TATROM SIĘ WRÓCĘ… Z HISZPANII DO ZAKOPANEGO. ŻYCIE I DZIEŁO MARIANA I JADWIGI MAURIZIO.”

 

7 marca - 31 maja 2015 r.
 
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza,
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie zapraszają na wystawę poświęconą życiu i działalności dwojga wybitnych, a szerzej nieznanych postaci na trwałe związanych z Zakopanem i ... odległą Hiszpanią.


  

WYSTAWA "LITEWSKIM SZLAKIEM WITKIEWICZÓW"

 

7 lutego 2015 – 26 kwietnia 2015 r.
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Muzeum Tatrzańskie inauguruje obchody Roku Witkiewiczów, świętowanego z okazji 100-lecia śmierci Stanisława Witkiewicza ojca i 130. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. Rozpoczyna je wystawa poświęcona rodzinie obu wybitnych twórców, przede wszystkim zaś miejscom, z których ona się wywodzi. Szlakiem Witkiewiczów po współczesnej Litwie prowadzą zwiedzających fotografie i teksty Jana Skłodowskiego – doktora nauk humanistycznych, fotografika, pisarza, podróżnika i badacza Kresów.


  

WITKACEGO PORTRETY KOBIET I DZIECI

 

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Na prezentacji w willi Oksza pokazywane są kobiece i dziecięce postaci sportretowane przez Stanisława Ignacego Witkiewicza, od dłuższego czasu niepokazywane szerokiej publiczności. Portrety te według Regulaminu Firmy Portretowej „S. I. Witkiewicz”, należą do typów, w których Witkacy nie szedł w kierunku przerysowania, abstrakcji czy nawet demonizmu.


  

WYSTAWA „120. ROCZNICA WZNIESIENIA KOLIBY, PIERWSZEGO DOMU W STYLU ZAKOPIAŃSKIM”

 

24 lipca 2014 – 15 czerwca 2015
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 
Pierwszym domem w stylu zakopiańskim była willa „Koliba” Zygmunta Gnatowskiego, wzniesiona przy ul. Kościeliskiej w latach 1892–1894, wg projektu Stanisława Witkiewicza. Pracami budowlanymi – pod okiem Gnatowskiego, Witkiewicza i Matlakowskiego – kierował Maciej Gąsienica Józkowy, w tym czasie jedyny w Zakopanem ciesielski majster koncesjonowany. Wykonawcami byli m.in. Jasiek Stachoń, Staszek Bobak, Klimek Bachleda, Józef Kaspruś Stoch, Wojciech Brzega. Dwaj ostatni zajmowali się pracami snycerskimi, związanymi z rzeźbieniem sosrębów, odrzwi, tragarzy, itp.

  

WYSTAWA „KOBIERCE WSCHODNIE Z KOLEKCJI WŁODZIMIERZA I JERZEGO KULCZYCKICH”

 

28 stycznia – 29 marca 2015
 
Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, Droga na Koziniec 8
 

Stylowe wnętrze Galerii ponownie ozdabiają antyczne dywany, nadając mu charakter luksusu i wytworności dawnych przedwojennych mieszczańskich domów. Dywany te pochodzą z kolekcji rodzinnej dr. Włodzimierza i dr. Jerzego Kulczyckich ze Lwowa, z daru Anny Piotrowicz Kulczyckiej. Wielobarwność motywów kwiatowych pozwala zatopić się w tym niezwykłym zimowym ogrodzie sztuki, dając zwiedzającym wytchnienie w ponadczasowej przestrzeni.


  

WYSTAWA „OD SOBORU DO KANONIZACJI. 11 X 1962 – 27 IV 2014”

 

18 lutego – 10 kwietnia 2015
Dworzec Tatrzański
Zakopane, ul. Krupówki 12
 

Burmistrz Miasta Zakopane – Leszek Dorula oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” przy współpracy z Muzeum Tatrzańskim, Dworcem Tatrzańskim i Biurem Promocji Zakopanego serdecznie zapraszają na wystawę „OD SOBORU DO KANONIZACJI. 11 X 1962 – 27 IV 2014”.


  

WYSTAWA "TETMAJEROWIE NA PODHALU"

 

Dwór w Łopusznej
filia Muzeum Tatrzańskiego
Łopuszna, ul. Gorczańska 2
 

Od grudnia 2014 roku w Dworze w Łopusznej oglądać można ekspozycję poświęconą rodzinie Tetmajerów. Wywodzą się z niej tak znane postacie polskiej kultury jak poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy malarz Włodzimierz Tetmajer. Rodzina była mocno związana z Podhalem, głównie z Ludźmierzem, Łopuszną i Ochotnicą. O tych właśnie związkach opowiada wystawa.


  

WYSTAWA "POSŁANNICY NIEBA - IKONY JOLANTY FLACH"

 

1 grudnia 2014 – 18 stycznia 2015
 
Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Kościeliska 18
 

Jolanta Flach, zakopiańska dziennikarka, z wykształcenia inżynier ochrony środowiska. Z zamiłowania zajmuje się pisaniem ikon, które tworzy zgodnie ze wschodnim kanonem, z użyciem tradycyjnej techniki tempery jajecznej. Ikony tematycznie mieszczą się w bizantyńskiej ikonografii. Najbardziej fascynuje ją ikona klasyczna, bizantyjska, do XV wieku.


  

WYSTAWA „WĄTŁE MUZY”

 

5 grudnia 2014 r. – 11 stycznia 2015 r.
 
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
 

Muzeum Tatrzańskie, Fundacja Open Art Projects, Stowarzyszenie Volans oraz Kasia Redzisz - kuratorka wystawy, serdecznie zapraszają na wystawę „Wątłe muzy”, powstałą w ramach Konferencji tatrzańskiej. Kluczem do wyboru prezentowanych na niej prac są asamblaże Władysława Hasiora – obrazy i rzeźby złożone ze znalezionych obiektów. Przestrzeń galerii, niegdyś mieszkalnego wnętrza, wypełniają pospolite przedmioty, wśród nich ceramiczne naczynia, stare domowe sprzęty, dekoracyjne tkaniny, spinki, guziki, plastikowe kable, kolorowe kamienie. Zwykłe rzeczy w niezwykłych konfiguracjach.

Bieżące pozycje
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni
 

1999-2022 © MATinternet :: Powered by AntCms   |   Copyright Muzeum Tatrzańskie  www.muzeumtatrzanskie.pl