ZYGMUNT PIEKACZ. RZEŹBA. 45 lat twórczości artystycznej

Wystawa czynna: 19 kwietnia – 30 maja 2008

ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przygotowało wystawę rzeźby Zygmunta Piekacza, którą zwiedzać można od 19 kwietnia do 30 maja w Galerii Władysława Hasiora w Zakopanem, ul. Jagiellońska 18 b. Zygmunt Piekacz. Rzeźba. 45 lat twórczości to wystawa, na której prezentowane są prace zakopiańskiego artysty, obchodzącego w tym roku jubileusz 45-lecia pracy twórczej.

Żyję, by malować. Malarstwo na szkle Eweliny Pęksowej. 40 lat twórczości.

Wystawa czynna: 6 kwietnia - 25 maja 2008

ul. Koziniec 8, Zakopane

W Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich na Kozińcu w Zakopanem, filii Muzeum Tatrzańskiego, w dniach od 6 kwietnia do 25 maja 2008 r. oglądać można retrospektywną wystawę Żyję, by malować. Malarstwo na szkle Eweliny Pęksowej. 40 lat twórczości.

Chwistek, Weiss, Witkacy, Wróblewski i inni...

Wystawa czynna: 14 marca - 13 kwietnia 2008

ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane

W roku 2007 zbiory Działu Sztuki Muzeum Tatrzańskiego wzbogaciły się o 108 obiektów. Większość, bo aż 91 dzieł zostało zakupionych, przede wszystkim dzięki dotacjom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wystawa prezentuje najcenniejsze i najciekawsze z nabytków.

Bronek... - Bronisław Czech (1908-1944) – człowiek wielu pasji

Wystawa czynna: 13 marca - 20 kwietnia 2008

im. Stanisława Witkiewicza
Willa „Koliba”
ul. Kościeliska 18, Zakopane

W lipcu 2008 r. minie 100 lat od daty urodzin Bronisława Czecha. Muzeum Tatrzańskie, chcąc przypomnieć postać tego wybitnego sportowca, zaprasza na wystawę, poświęconą Jego pamięci.

Projekt edukacyjny Województwa Małopolskiego

Muzeum Tatrzańskie jest instytucją wspomagającą realizację projektu „M.M. - Młoda Małopolska” - Edukacja obywatelska, regionalna i kulturalna, proponowanego przez Województwo Małopolskie uczniom klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkanie z Anną Piwkowską i promocja biografii austriackiego poety Georga Trakla

Zarząd Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Burmistrz Miasta Zakopane, zapraszają do „Koliby” ul. Kościeliska 18, 22. lutego 2008 r. (piątek) godz. 17 na spotkanie z Anną Piwkowską, poetką, eseistką i promocję biografii austriackiego poety, Georga Trakla "Ślad łyżwy". Prowadzenie: Ewa Matuszewska.

Promocja książki „Bukowina Tatrzańska. Góralskie życie”

Dnia 15 lutego 2008 roku (piątek) o godz. 1700 w willi "Koliba", ul. Kościeliska 18, Zakopane, www.muzeumtatrzanskie.pl, odbędzie się promocja książki Stanisławy Galicy-Górkiewicz „Bukowina Tatrzańska. Góralskie życie”.

Serdecznie zapraszamy!

Jubileuszowa wystawa malarstwa na szkle Władysława Walczaka Banieckiego

W Galerii Władysława Hasiora (ul. Jagiellońska 18b) - filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego - od 13 stycznia do 9 marca 2008 r. prezentowana jest wystawa Władysław Walczak Baniecki. Malarstwo na szkle. Patronat honorowy nad nią objął Janusz Majcher - Burmistrz Miasta Zakopane. Wystawa została zorganizowana z okazji czterdziestolecia debiutu artystycznego Władysława Walczaka Banieckiego znanego zakopiańskiego twórcy.

Wystawa „Mariusz Zaruski – człowiek dwóch żywiołów”

19 grudnia 2007 r., w Galerii Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, została otwarta wystawa „Mariusz Zaruski – człowiek dwóch żywiołów”, poświęcona postaci Mariusza Zaruskiego, pierwszego naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, taternika i narciarza, generała brygady wojska polskiego, a także kapitana żaglowców szkoleniowych Związku Harcerstwa Polskiego. Organizatorem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem i Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Wystawa będzie otwarta do 9 marca 2008 r.

X tom „Rocznika Podhalańskiego” - z Janosikiem na okładce

Miłośników tematyki „tatrzańsko-podhalańskiej” zachęcamy do nabycia X tomu „Rocznika Podhalańskiego”, który ukazał się w czerwcu 2007 roku. Tom zawiera ciekawe, wartościowe merytorycznie (często pionierskie) opracowania z dziedziny szeroko pojętej historii i kultury regionu.

Wernisaż wystawy "Sercem Ryzowane"

Muzeum Tatrzańskie
 zaprasza na wernisaż wystawy:

"Sercem Ryzowane"
25-lecie pracy twórczej
Mieczysława Króla-Łęgowskiego

9 XI (piątek) godz. 17:00

ul. Jagiellońska 18 b
34-500 Zakopane
tel. 018-20-668-71

Józef Mularczyk - TATRZAŃSKIE NASTROJE

Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę:

Józef Mularczyk - "TATRZAŃSKIE NASTROJE"
17.X- 30 XII 2007

im. Stanisława Witkiewicza
willa "Koliba"
ul. Kościeliska 18
ZAKOPANE

Wystawa "Wiatr halny. Wrażenia i obrazy z Tatr"

"Mam nadzieję niedługo być w Krakowie, [...] więc opowiem o nieuchwytnych pięknościach naszych Tatr" - pisał w liście do Józefa Mehoffera Władysław Ślewiński, podczas pierwszej wizyty w Poroninie w grudniu 1905 roku. Nasza wystawa, podobnie jak album, jest zapisem "nieuchwytnych piękności" gór. Zaprasza Państwa do niezwykłej wędrówki po Tatrach, odkrywanych poprzez obcowanie z dziełami różnych artystów, tworzących w rozmaitych konwencjach i w różnym czasie. Odrębną przestrzeń dedykujemy pierwszemu malarzowi Tatr Janowi Nepomucenowi Głowackiemu.

Wystawa Kobierce Wschodnie

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego zaprasza do zwiedzenia wystawy Kobierców i tkanin wschodnich z kolekcji Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich, która będzie czynna od 17 marca do 20 maja 2007 roku w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich przy ul. Koziniec 8 w Zakopanem.

Pierwszy «« (870-884)(885-899)(900-914)(915-929)(930-943)